فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج از ساماندهی منازل آسیب دیده حادثه انفجار تانکر در حسین آباد توسط گروه های جهادی بسیج خبرداد.

به گزارش نوای آبیدر،سرهنگ حسن عسکری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروهای بسیجی و کارکنان حوزه مقاومت بسیج شهر حسین آباد از همان دقایق اولیه بروز حادثه انفجار تانکر در محل حادثه حاضر شده و به یاری مردم گرفتار در آتش شتافتند.

وی افزود: تمام ماشین آلات و تجهیزات حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع) شهر حسین آباد برای یاری خانواده های گرفتار در این حادثه و خاموش کردن آتش سوزی به کار گرفته شد و با مدیریت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج و با همکاری جمعیت هلال احمراستان نیز بسته های غذایی ۷۲ ساعته و پتو و سایل گرمایشی در اختیار ۳۰ خانواده آسیب دیده این حادثه قرار گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج تصریح کرد: در همان ساعات اولیه بروز حادثه و پس از نجات همه افراد، با حضور استاندار کردستان و مدیران دستگاه های اجرایی و خدمت رسانه کمیته ای برای ارزیابی آسیب های مالی و جسمانی این حادثه تشکیل شد و مردم آسیب دیده با همکاری اهالی خیرخواه حسین آباد در منازل مسکونی همسایه ها اسکان یافتند.

سرهنگ عسکری افزود: امروز نیز قبل از اتمام جیره ۷۲ ساعته و برای کاهش آلام ۳۰ خانواده آسیب دیده این حادثه از سوی سپاه سنندج و با حضور سردار مدنی جانشین سپاه بیت المقدس استان کردستان، بسته های  معیشتی ۶ میلیون ریالی شامل برنج، روغن، مرغ، حبوبات، مارکارونی و رب گوجه فرنگی در اختیار این ۳۰ خانواده قرار گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اعلام کرد: مجموعه سپاه و بسیج با محوریت گروه های جهادی در سریع ترین زمان ممکن کار ساماندهی و نوسازی منازل آسیب دیده این حادثه را آغاز خواهد کرد و هم اکنون گروه های جهادی بسیج در حسین آباد حاضر هستند و امور مرتبط با ارزیابی میزان خسارت وارده را انجام می دهند.

متأسفانه حادثه تانکر سوخت در حسین آباد سنندج موجب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن ۶ نفر شد و ۳۰ منزل مسکونی نیز طعمه حریق شدند.

راننده تانکر حمل سوخت و دو نفر از ساکنان شهر حسین آباد جان خود را در این حادثه از دست دادند و هم اکنون سه نفر نیز در مراکز درمانی بستری هستند که حال یکی از آن ها وخیم است.