فرمانده سپاه شهرستان سنندج با اشاره به اینکه راه‌اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه ای کردستان گام مهمی در بخش فرهنگی استان است، گفت: راه اندازی این کتابخانه از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش نوای آبیدر، حسن عسگری ظهر امروز در بازدید از روند تکمیل و تجهیز کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای استان کردستان که با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان و نماینده ولی فقیه در سپاه سنندج صورت گرفت؛ اظهار داشت: خدمت رسانی به مردم از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی است و مسئولان باید در این راستا بیش از پیش تلاش کنند.

وی راه‌ اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای را در ارتقای شاخص‌های فرهنگی در کردستان موثر دانست و افزود: بدون شک با افتتاح این کتابخانه، شاهد استقبال و حضور مردم در این مرکز فرهنگی خواهیم بود.

 

 

فرمانده سپاه شهرستان سنندج با اشاره به بخش‌های متنوع در این کتابخانه بیان کرد: توجه به اقشار مختلف در این کتابخانه از کودکان و نوجوانان، بانوان، برادران و پژوهشگران نشانگر کیفیت بالای خدمت رسانی در این کتابخانه است.

 

ارتقای شاخص‌های مطالعه در کردستان

 

عسگری اضافه کرد: ان شاالله با بهره‌مندی مردم از این مرکز فرهنگی و کتابخوانی شاهد ارتقای شاخص های مطالعه در سطح استان خواهیم بود زیرا این امر در نهایت به توسعه فرهنگی منجر می‌شود.

 

محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در این بازدید، بیان کرد: با راه‌اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه ای در استان، علاوه بر ارتقای شاخص زیربنای کتابخانه‌های عمومی، سطح خدمات رسانی به عموم مردم و همچنین نخبگان و محققان افزایش چشمگیری می‌یابد.

 

مخدومی زیربنای کتابخانه مرکزی امام خامنه ای را ۳ هزار ۵۰۰ مترمربع در ۶ طبقه ذکر کرد و گفت: این کتابخانه دارای بخش‌های مختلفی از جمله نشریات، نابینایان، ناشنوایان، سالن مطالعه آقایان و بانوان به صورت مجزا بخش وی آی پی آقایان و بانوان، سالن مطالعه ویژه محققان است.

 

وی گفت: گالری، سالن جلسات، سالن آمفی تئاتر، بخش کلاس‌های مبتنی بر وب، مخزن کتاب، بخش مرجع، بخش دیداری و شنیداری، خدمات فنی، بخش گروهی اعضا و اتاق علم که برای اولین بار در کشور راه‌اندازی می‌شود از قسمت‌های دیگر کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای استان کردستان است.

 

 

مخدومی بیان کرد: طبقه همکف کتابخانه به طور کامل به بخش کودک اختصاص پیدا کرده و به زیبایی تجهیز و آماده بهره‌برداری شده است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان اضافه کرد: در بخش ویژه نشریات علاوه بر وجود نشریات چاپی قابل استفاده برای اعضا، تصاویر و همچنین سردیس و تندیس برخی از مشاهیر و بزرگان کُرد وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: با توکل به خدا، کتابخانه مذکور تا پایان هفته وحدت با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.