نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دیدن معصومیت چهره شهیده ناهید فاتحی کرجو نشان دهنده ی ایثارگری و شجاعت زنان دیار استان کردستان است چرا که در هشت سال دفاع مقدس ياريگران رزمندگان جنگ تحميلی و امروز سربازان خط مقدم انقلاب هستند.

به گزارش نوای آبیدر،حجت الاسلام عبدالرضا پور ذهبی نماینده ولی فقیه در کردستان صبح امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس که در مسجد قبای سنندج برگزار شد اظهار داشت: دیدن معصومیت چهره شهیده ناهید فاتحی کرجو نشان دهنده ی ایثارگری و شجاعت زنان دیار استان کردستان است چرا که در هشت سال دفاع مقدس ياريگران رزمندگان جنگ تحميلی و امروز سربازان خط مقدم انقلاب هستند.

 

وی افزود: زنان ايران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردان در صحنه‌های مختلف حق عليه باطل حضور پررنگی داشتند.

 

 

وی به بیان خاطراتی از آن دوران اشاره کرد و ادامه داد: در سال ۱۳۶۲ بود که  به منطقه عملیاتی کردستان اعزام و مجبور شدیم به عقب برگردیم خانمی با وقار و محجبه از دیار استان کُردستان بیمارستان را به خوبی اداره می کرد و دوشادوش مردان در امدادگری حضوری فعال داشت و این نشان می دهد که بانوان کُرد چه نقش اساسی در دوران هشت سال دفاع مقدس ایفا کرده اند.

 

وی اظهار کرد: خواهران، با حضور، اهدای خون و تربیت فرزندانی که در جنگ حماسه‌آفرین بوده‌اند سهم زیادی در پیروزی و دفاع مقدس داشته‌اند.

 

حجت‌الاسلام پورذهبی افزود: مجاهدین آینده و فعلی جهان اسلام در دامن خواهران ما پرورش می‌یابند و این سهم بانوان در مسیر دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب است.

 

 

 

 

وی بيان كرد: تقويت روحيه رزمندگان برای حضوری پرشورتر در جبهه‏‌ها و تشويق مداوم آنان، يكی از مهمترين و بارزترين فعاليت‏‌های زنان در ايام جنگ تحميلی بود.

 

وی با اشاره به نقش پشتيبانی زنان ايثارگر در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در نخستين روزهای جنگ، زنان ايرانی خانه و كاشانه خود را رها كرده و داوطلبانه به صحنه‌های نبرد شتافتند و در پشت جبهه به فعاليت‌های امدادی، آشپزی و تهيه لباس گرم برای رزمندگان مشغول شدند.

 

 

وی گفت: زنان ايثارگر ايران اسلامی سهم عمده‌ای در هشت سال دفاع مقدس داشتند كه به طور قطع بدون حضور زينب وارشان و پشتيبانی آنان هرگز اين كشور طعم  پيروزی و اقتدار را نمی چشيد.

 

وی در پایان گفت: کیفیت عمر از کمیت آن مهم‌تر است شهدای ما کیفی زندگی کرده‌اند، شهدای ما به کیفیت عمرشان نگاه کردند و توجهی به کمیت آن نداشتند.

 

 

دوران دفاع مقدس شمه ای از جامعه اسلامی و حاکمیت ارزشها بود

سرهنگ عسگری فرمانده سپاه ناحیه سنندج در ادامه اظهار داشت: قرارگاه محله ی اسلامی در شهرستان سنندج مشغول به راه اندازی است که متشکل از امام جماعت، هیئت امنا، معتمدین محله با دبیری پایگاه مقاومت بسیج است که مطالبه های آنان در دستور کار قرار می گیرد که این قرارگاه در مسجد قبا بهاران تشکیل شده است.

 

 

وی به بیاناتی از مقام معظم رهبری که فرمودند؛ ” دفاع مقدس یک گنجینه تمام نشدنی است”  اشاره کرد و گفت: ما باید از آن دوران برای همه ی کارهای خود الگو بگیریم و تاثیر بپذیریم  چرا که بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

وی افزود: در آن دوران ارزشها در جامعه تبلور پیدا کرد و مردم طعم شیرین حاکمیت ارزش ها را چشیدند و مشکلات امروز جامعه ی ما به خاطر کمرنگ شدن ارزش های دفاع مقدس است.

 

 

سرهنگ عسگری ادامه داد: دوران دفاع مقدس صرفاً یک جنگ نظامی نبود بلکه شمه ای از جامعه ی اسلامی و حاکمیت ارزشها بود لذا نیاز است به این ارزشها بپردازیم.

 

وی تاکید کرد: اتکا به خداوند و خدامحوری از ویژگی های دوران دفاع مقدس بود لذا مسوولان باید بدانند که راه نجات از مشکلات اتکا به خداوند و خلوص نیت است.

 

 

وی اضافه کرد: در هم شکستن دنیاگرایی و حاکمیت معنویت و ولایت مداری یکی دیگر از ویژگی های دوران دفاع مقدس بود لذا باید منویات رهبری را در دستور کار خود قرار دهیم و آن شاخص ها را زنده نگه داریم.

 

 

در پایان این مراسم از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و خواهران بسیجی تجلیل بعمل آمد.

 

 

انتهای پیام