سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان از روند اجرای طرح محله‌محور مقابله با کرونا در قالب طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی بازدید کرد.

به گزارش نوای آبیدر،سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور قدرتمندانه سپاه و کادر درمان در اجرای طرح شهید سلیمانی، اظهار کرد: طی ۱۰ روز گذشته که این طرح در استان عملیات خود را آغاز کرده است تا کنون یک هزار و ۵۱۹ تیم شکل گرفته و ۲هزار و ۸۶۰ تست انجام شده که یک هزار و ۲۸۰ مورد مثبت بوده است.

سردار حسینی ضمن قدردانی از تلاش‌های مدافعان سلامت افزود: قطع زنجیره کرونا به رفتار و همکاری مردم بستگی دارد و انصافا مردم با فرهنگ این استان در اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی و همچنین طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همراهی بسیار خوبی داشته‌اند که صمیمانه از آنان قدردانی می‌کنیم.

وی به نقش بسیج در همه زمینه ها اشاره کرد و گفت: بسیج در راستای اهداف بلند و والای انقلاب اسلامی تلاش جهادگرانه داشته و امروز نیز یکی از آن ایام است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس با اشاره به اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی برای مهار کرونا عنوان داشت: هدف اختصاصی طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی کاهش میزان بستری بیماران و مرگ و میر ناشی از کروناست.

وی افزود: تاکنون به ۷ هزار و ۸۲۲ نفر انواع خدمات در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان ارائه شده است.

سردار حسینی از جمله نکات حائز اهمیت در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا را حفاظت از افراد و اقشار آسیب‌پذیر دانست و افزود: آن دسته از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای، افزایش وزن، دیابت و سنین بالا دارند، در این طرح مد نظر قرار گرفته می‌شوند.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر استان کردستان با تأکید بر اینکه ایجاد محدودیت‌های هوشمند در مهار کرونا مؤثر است، عنوان داشت: تقویت فرآیند درمان بیماران سرپایی باعث می‌شود آمار مراجعه به بیمارستان کمتر باشد که این امربه قطع زنجیره کرونا کمک می‌کند.

سردار حسینی خواستار همکاری مردم با رابطین و ماموران طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بسیج و شبکه بهداشت شد و افزود: با ارایه امار دقیق و به موقع ابتلای خانواده ها به این بیماری به حداقل خواهد رسید.

فرمانده سپاه بیت المقدس در پایان افزود: از مردم درخواست می کنم به دلیل حفظ سلامت خود و به خطر نینداختن سلامت بقیه موارد بهداشتی و دستورالعمل ها و محدودیت ها را رعایت کنند.