در راستای نکوداشت مناسبت های انقلابی و در آستانه فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس و با هدف ارج نهادن به مجاهدت، ایثار و مقاومت رزمندگان، ایثار گران و خانواده شهدا و ترویج این فرهنگ ارزشمند، صبح امروز مراسم آغاز سال تحصیلی و آیین بازگشایی مدارس استان با حضور مسئولین کردستانی برگزار شد.

در راستای نکوداشت مناسبت های انقلابی و در آستانه فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس و  با هدف ارج نهادن به مجاهدت، ایثار و مقاومت رزمندگان، ایثار گران و خانواده شهدا و ترویج این فرهنگ ارزشمند، صبح امروز مراسم آغاز سال تحصیلی و آیین بازگشایی مدارس استان  با حضور مسئولین کردستانی برگزار شد.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در ابتدای این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: بخش زیادی از جمعیت استان کردستان را دانش آموزان تشکیل می دهند و امروز ۳۲۰ هزار دانش آموز عازم کلاس های تعلیم و تربیت شدند.

وی گفت: رسالت آموزش و‌ پرورش تربیت نسلی کارآمد برای پیشرفت است و از محصلین درخواست داریم که قدر این فرصت ها را بدانید و برای آموزش و آموختن علم و دانش حضور پیدا کنید.

وی افزود: هم زمان با بازگشایی مدارس و مصادف با هفته بزرگداشت دفاع مقدس، نواختن زنگ ایثار و مقاومت در هفته اول بهار تعلیم و تربیت، هم شور و شعفی در این روز ایجاد می‌کند و هم یادآوری سال‌های حماسه و ایثار و دفاع مقدس را با مهر و دانش پیوند می‌زند.

 

استاندار کردستان گفت: دانش‌آموزان در این روز نعمت امنیت و آرامش و دانش را مدیون ایثار و مقاومت بزرگ‌مردان و شیرزنانی می‌دانند که فارغ از وابستگی‌های موجود، تنها و تنها به اعتلای حقیقی این کشور و مردم اندیشیده‌اند و در مقابل دنیای استکبار و دشمنان این ملت ایستاده‌اند تا یک وجب از خاک گهربار ایران بزرگ اسلامی به تصرف دشمنان ما درنیاید.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: متاسفانه در بعضی از شهرستان های استان میزان استقبال تنها ۳۰ درصد بوده است و اگر به همین منوال پیش رود سلامت و امنیت دانش آموزان به خطر خواهد افتاد لذا از همه اقشار مردم استان می خواهیم که در این بحث سریعاَ عمل کنند تا جامعه به سمت و سوی سلامت پیش رود.

 

دانش آموزان آینده سازان نظام و انقلاب هستند

حجت السلام عبدالرضا پور ذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه این مراسم اظهار داشت: دانش آموزان آینده سازان نظام و انقلاب هستند، بنابراین تربیت اسلامی ایرانی آنان بسیار مهم و تاثیرگذار است لذا سه توصیه را خدمت دانش اموزان عرض می کنم که امیدوارم سرلوحه ی درس و زندگی خود قرار دهند.
وی گفت: یکی از این موارد بحث کسب علم و دانش است که لازم است هم معلم خود را بروز برساند و هم دانش آموزان به بهترین شیوه از دانش لازم برخوردار شوند.

وی گفت: طراوت و شادابی یکی دیگر این موارد است که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان ورزش یاد می کند که دانش آموزان می توانند با تقویت آن از خمودگی و بی حالی که سم بدن است نجات پیدا کنند.

وی به بحث معنویت به عنوان توصیه سوم اشاره کرد و گفت: توجه به دین، عبادت، خویشتن داری از مباحث مربوط به معنویت است که نباید از آن غفلت کرد و باید به دانش آموزان امید به آینده روشن در سایه عمل به فرامین خداوند را تفهیم نمود.

 

آموزش و پرورش امروز در کشور مسئول کودکان از زمان تولد تا پایان دوره متوسطه است

در ادامه رخساره فضلی مشاور معاون وزیر و ناظر وزارت در بازگشایی مدارس استان کردستان در سخنانی خطاب به دانش آموزان، جشن بازگشایی مدارس را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که دانش آموزان سال تحصیلی امسال را با شور و نشاط و شادابی در کلاس های درس حضور یابند چرا که آینده ی کشور در دستان شماست و فقط و فقط همه به احترام شما که ارزشمند هستید تمام تدارکات چیده شده است.

وی گفت: حضور خانواده ها، مسئولین و دانش آموزان در این مراسم باشکوه بیانگر این است که امروز سرمایه این خانواده ها به بهره وری رسیده است .

وی ادامه داد: کردستان یکی از موفق ترین استان های کشور در حوزه ی آموزش و پرورش است  و تقارن آغاز سال تحصیلی با دفاع مقدس تلنگری جدی و حاوی مباحث مهمی است.

فضلی با بیان اینکه اگر امروز ایران مقتدری داریم به دلیل حضور شجاعانه شهدا در جبهه‌های جنگ است خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش امروز در کشور مسئول کودکان از زمان تولد تا پایان دوره متوسطه است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امروز معلمان علاوه بر وظایف خود، وظایف اداری و تعهد اخلاقی دارند که در کنار دانش آموزان باشند و بچه ها را دریابند و در راستای تعلیم و تربیت دانش آموزان ادای دین کرده اند.