سرپرست جهاد کشاورزی کردستان از افتتاح ۸۵ پروژه در بخش کشاورزی استان با اعتباری بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان در هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، پیمان اسکندری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: همزمان با هفته جهاد کشاورزی همچون سنوات گذشته شاهد افتتاح چندین پروژه زیربنایی در استان خواهیم بود.

وی افزود: در حوزه آب و خاک شاهد بهره برداری از ۴۵ پروژه با تثبیت اشتغال برای ۱۱۹ نفر خواهیم بود.

رئیس جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد: در حوزه تولیدات دامی ۷ پروژه، تولیدات گیاهی ۱۳ پروژه، شیلات و آبزیان ۴ پروژه، صنایع تبدیلی و غذایی ۱۳ پروژه و منابع طبیعی شاهد افتتاح ۳ پروژه خواهیم بود.

اسکندری خاطرنشان کرد: در مجموع ۸۵ پروژه با تثبیت اشتغال ۳۰۵ نفر و اشتغال زایی ۱۹۵ نفر با اعتباری بالغ بر هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی در استان کردستان به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه سخنان خود به مبحث صدور اسناد برای اراضی کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: در عرصه منابع طبیعی خوشبختانه ۹۹ درصد اراضی ملی استان دارای سند شدند اما در مبحث اراضی کشاورزی خیلی عقب هستیم.

اسکندری اعلام کرد: ۲۶۹ پلاک با مساحت بیش از ۳۷۰ هزار هکتار رفع تداخلات شده و مراحل صدور سند را طی می کند.

وی افزود: تشکیل اصناف کشاورزی و صدور سند مالکیت از جمله اولویت هایی است که در جهاد کشاورزی به صورت ویژه در دست پیگیری است.

اسکندری اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است و می توان گفت که این عرصه به عنوان محور اصلی توسعه کردستان محسوب می شود.

وی افزود: ظرفیت تولید پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی را داریم که اکنون حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولیدات داریم که برنامه ریزی شده که طی ۴ سال آینده این مهم به ۴ میلیون تن برسد.