رئیس مرکز بهداشت سنندج از اجرای گام ششم طرح شهید سلیمانی با هدف افزایش پوشش واکسیناسیون در شهرستان سنندج خبر داد و گفت: در طرح مذکور بیماریابی انجام و مبتلایان شناسایی و رصد می‌شوند.

به گزارش نوای آبیدر،‌دکتر جهانبخش یوسفی اظهار داشت: طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا دارای پشتوانه علمی و همراه با انگیزه‌های دینی، جهادی و انسانی است که تاکنون پنج گام در قالب طرح شهید سلیمانی با موفقیت اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در گام ششم طرح مذکور به شناسایی،  رهگیری و رصد مبتلایان و بیماریابی می پردازیم، افزود: این طرح با استفاده از تست‌های سریع و حمایت‌های بهداشتی و درمانی در منزل انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت سنندج با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت مراکز تجمیعی واکسیناسیون جهت لکه‌گیری افراد واکسن‌نزده و انجام سریع‌تر واکسیناسیون دز سوم، خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه پایگاه های سیار هستیم.

دکتر یوسفی با یادآوری اینکه توانمندسازی مردم در این طرح مد نظر است تا در برابر بیماری، خودمراقبتی داشته باشند،  گفت : آموزش و اطلاع‌رسانی، واکسیناسیون، بیماریابی، اقدامات مراقبتی، نظارتی و حمایتی، استفاده از فناوری‌های نوین با مشارکت آموزش و پرورش، هلال احمر، شهرداری، قوه قضاییه، کمیته امداد، بسیج، سپاه و دانشگاه علوم پزشکی در قالب این طرح انجام می‌شود.

وی افزود: حفظ و تقویت مراکز تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ جهت لکه‌گیری افراد واکسن‌نزده و انجام سریع‌تر واکسیناسیون دز سوم افراد بالای ۱۸ سال، ضروری است.

دکتر یوسفی در پایان به توانمندسازی مردم، آموزش و اطلاع رسانی، مراقبت، نظارت و حمایت که از اهداف این طرح با هدف خودمراقبتی برابر بیماری کرونا است یاد آور شد: لکه‌گیری واکسیناسیون، ‌ پیگیری افراد پرخطر و تزریق دز سوم واکسن همه جزو گام ششم طرح شهید سلیمانی بوده و پس از این باید به سمت آموزش و اقناع‌سازی افرادی برویم که برای تزریق واکسن اقدام نکردند.

در حال حاضر ۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در سنندج بستری هستند، این بیماری از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر دیروز جمعه ۲۴ دی در این شهرستان ۸۴۰ قربانی داشته است.