فرمانده پلیس راه کردستان گفت: کنارگذر گردنه صلوات آباد و سه راهی سنندج به مریوان از پرحادثه ترین نقاط جاده ای استان هستند و باید برای رفع نواقص در این دو نقطه اقدام فوری شود.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ عیسی گوهری روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون راه‌های استان کردستان در سنندج اظهار کرد: از ۲۹ اسفند۱۴۰۰ تاکنون میزان تردد در جاده‌های استان ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در این مدت نسبت مدت مشابه سال گذشته تصادفات فوتی و جرحی در استان کاهش داشته است و امیدواریم این روند نزولی همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده پلیس راه کردستان از عدم توجه به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به عنوان مهمترین دلایل تصادفات در جاده‌های برون‌شهری استان نام برد.

سرهنگ گوهری خاطرنشان کرد: بیش از ۴۴ درصد تصادفات جاده‌ای در استان کردستان به دلیل واژگونی وسایل نقلیه بوده است که در ۴۷ درصد این موارد به دلیل سرعت زیاد وسایل نقلیه اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد تصادفات در جاده‌های استان کردستان مربوط به پلاک‌های خارج از استان بوده است، اظهار کرد: علایم رانندگی در برخی مسیرها بسیار کم است و این مهم موجب سردرگمی مسافرین می‌شود.

گوهری افزود: کنارگذر محور صلوات‌آباد سنندج یکی از نقاط حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی استان است و اگر در این مسیر اقداماتی صورت نگیرد مشکلات جدی در زمینه تصادفات خواهیم داشت.

فرمانده پلیس راه کردستان اذعان کرد: سه راهی مریوان در خروجی سنندج از دیگر نقاط مشکل‌ساز در استان است چون مسافرین ورودی از سمت دیواندره اشتباها به جاده مریوان می‌روند و همین امر موجب بروز سوانح رانندگی می شود.