دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از کشف ۳۳۳ کیلوگرم انواع مخدر طی سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، سردار علی آزادی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سنندج اظهار کرد: در استان ۲۵ دستگاه ها و نهاد متولی امر مبارزه با مواد مخدر هستند که در شهرستان ها این تعداد به ۱۹ دستگاه می رسد.
وی افزود: کمیته های مختلفی زیر نظر این شورا فعالیت می کنند که هر کدام از این کمیته ها نیز توسط یک دستگاه اجرایی یا نهاد حاکمیتی مدیریت می شود.
سردار آزادی اظهار کرد: مردم نسبت به حضور معتادان متجاهر در سطح معابر ناراضی هستند اما متاسفانه در استان کمپ اجباری معتادان متجاهر نداریم.
وی افزود: رایزنی هایی با وزارت کشور انجام شده که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این کمپ اجباری باشیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان تصریح کرد: کمپ های اختیاری نگهداری معتادان متجاهر نیز ظرفیت کافی برای نگهداری همه این افراد را ندارند.
سردار آزادی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در بحث آلودگی به مواد مخدر نسبت به استان های دیگر یک استان پاک محسوب می شود اما نسبت به گذشته این استان متاسفانه آلودگی ها زیاد شده و کم کاری ها و غفلت هایی صورت گرفته است.
وی افزود: در استان کردستان طی سه ماه اول سال جاری بیش از ۳۳۳ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است و در این مدت بیش از ۵۳۰ کیلوگرم مواد پیش ساز شیشه هم  کشف شده است.
سردار آزادی اعلام کرد: در این مدت ۸۶۵ نفر خرده فروش و معتاد متجاهر و سایر جرایم مرتبط دستگیر شدن اند که بیشترین دستگیری ها در خصوص تریاک بوده و پس از آن  شیشه دومین تعداد آمار دستگیر شدگان را دارد.
وی افزود: بیشترین شغل دستگیر شدگان مشاغل کاذب و بیکار بوده اند و ۳۳۷ نفر هم معتاد متجاهر در سطح استان جمع آوری شده است.