وزیر نیرو برای بازدید از چند طرح آبرسانی و برق و اطلاع از روند پیشرفت پروژه‌ها با ورود به فرودگاه سنندج سفر یک روزه خود به کردستان را آغاز کرد.

 

علی‌اکبر محرابیان وزیرنیرو برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه‌های نیمه‌ تمام درحوزه آب، فاضلاب و برق به کردستان سفر کرده است.

وزیر نیرو در ابتدای سفر خود از فرودگاه سنندج با بالگرد از سدژاوه در ۳۹ کیلومتری جنوب غربی سنندج واقع در مسیر سنندج به کامیاران بازدید می کند.

بازدید هوایی همزمان از سد«قوچم» و سامانه انتقال آب به سدهای «سورال» و «سنگ سیاه» و همچنین بررسی پروژه های آبرسانی به قروه و دهگلان و بازدید از سد «سیازاخ»و پروژه خط آبرسانی به بیجار نیز از جمله مهمترین برنامه های وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به استان کردستان است.

وزیر نیرو همچنین از سد عباس آباد بانه بازدید می کند که این سد پیش از این به صورت موقت آبگیری و از ردیف اعتباری بودجه سالانه خارج شده است و تکمیل آن ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بازدید هوایی از سد آزاد، بازدید از پروژه آبرسانی به تصفیه خانه آب سنندج و همچنین تصفیه خانه فاضلاب سنندج و جلسه با استاندار ،نمایندگان و مدیران صنعت آب و برق استان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه علی‌اکبر محرابیان به کردستان است.