نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ما فکر می کردیم که امور عمرانی و اجرایی در نایسر در حال انجام است اما گزارش رسانه ها از مبحثی دیگر خبر می دهد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان به روی کارآمدن دولت جدید اشاره و اظهار کرد: زمینه و فضا برای جذب سرمایه‌گذار در استان کردستان فراهم نشده است که این نیز مستلزم امنیت فکری، ذهنی و کاری سرمایه‌گذاران است و از درون ادارات و سازمان های استان باید این مهم تأمین شود.
وی افزود: امیدواریم در دولت جدید رویکردها بهتر و بسیاری از مشکلات حل‌ و فصل شود.
وی با اشاره به اینکه کردستان، استان هنر و فرهنگ است، اظهار داشت: استان کردستان دارای ظرفیت‌های متعددی است که باهم اندیشی بسیاری از افراد ازجمله اصحاب رسانه این مهم بالفعل شده و گسترش می‌یابد.
نماینده ولی‌فقیه در کردستان در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم یکی از برنامه‌های رئیس‌جمهور در آینده نزدیک سفر به کردستان باشد که تحولاتی در راستای حل مشکلات استان انجام شود.
وی همچنین به فعالیت نهادهای وابسته به دفتر مقام معظم رهبری در کردستان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه استان کردستان ظرفیت‌های بالایی در حوزه‌های مختلف دارد بنیادهای زیر نظر مقام معظم رهبری جهت سرمایه‌گذاری‌ها در این استان حضور می‌یابند.
نماینده ولی‌فقیه در کردستان در خصوص توسعه استان نیز گفت: اگر بخواهیم کردستان را به عنوان یک استان فرهنگی نمایان کنیم باید توجه ویژه‌ای به فرهنگی بودن آن داشته باشیم و در این راستا از ظرفیت‌هایی که در استان نهفته است استفاده کنیم.
وی شاخص‌های مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب رئیس‌جمهور را متعهد، متخصص بودن، اجتماعی بودن، مردمی بودن، حضور در مجامع، مسلط بودن به امور و هم‌صحبت شدن با اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: انتخاب افراد برای مسئولیت باید با نگاه خدمتگزاری باشد لذا انتخاب استاندار نیز باید همین شاخصه‌ها را داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: با توجه به اینکه بانوان نقش بسیار موثری در مدیریت دارند از ظرفیت آن ها در مسئولیت ها استفاده خواهیم کرد و به مدیران ارشد استان که در آینده فعالیت خود را آغاز می کنند سفارش می کنیم که از بانوان توانمند استان در عرصه های مختلف مدیریتی استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: سواد رسانه ای و کتاب خوانی متاسفانه در استان کمرنگ شده و عموم مردم به صورت سطحی‌ به این موضوع می‌نگرند و تنها به خبرهای فضای مجازی اکتفا می‌کنند لذا اصحاب رسانه باید به صورت عمقی به دنبال مسائل و موضوعات بروند و در این خصوص مطلبی را منتشر کنند که عموم مردم توجه بیشتری به اخبار و رسانه داشته باشند.
وی به اقتصاد رسانه اشاره کرد و گفت: این موضوع مهم با توجه به ظرفیت‌ها مورد رصد قرار می‌گیرد لذا امیدواریم در دولت جدید برای این مهم چاره اندیشی شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: سرمایه اجتماعی مهمترین مولفه ای است که باید مورد توجه مدیران باشد چون هر وقت مردم خدمات بی شائبه مدیران را دیدند با مشارکتی گسترده پای کار بودند.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: بازگشت سرمایه اجتماعی منوط به گسترش خدمات اجتماعی است.
وی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص عدم تحقق وعده  استاندار کردستان در خصوص اعتبار ۱۶۲ میلیارد تومان برای توسعه نایسر اظهار کرد: بنده در جلسه ای که در مورد نایسر بود نتوانستم حضور پیدا کنم اما اگر محقق نشده است حتما موانعی وجود دارد و باید بررسی شود.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: ما فکر می کردیم که امور عمرانی و اجرایی در نایسر در حال انجام است اما گزارش رسانه ها از مبحثی دیگر خبر می دهد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: باید ببینیم اشکال چی هست و حتما این مبحث را پیگیری خواهم کرد.