مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان تصریح کرد: جای تأسف است که این هنرمند توانمند و تلاشگر را در این سن از دست دادیم و مردم کردستان از نعمت این هنرمند توانا محروم شدند.

به گزارش نوای آبیدر، عصر امروز مراسم تشیع پیکر زنده یاد کاوه رضاقلی هنرمند نامدار کردستانی در روستای قلیان سنندج با حضور اصحاب فرهنگ و هنر، معتمدین محلی و مسئولان استانی و شهرستانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

کامل گلباغی مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان در این مراسم اظهار کرد: زنده یاد کاوه رضاقلی هنرمندی متعهد و اخلاق مدار بود و بیش از دو دهه از عمر خویش را وقف آموزش کودکان و نوجوانان مناطق حاشیه نشین سنندج نمود.

وی افزود: این هنرمند فقید به عنوان جوانی مسجدی در کنار تعالی معنوی خویش مسیر را برای تعالی کودکان و نوجوانان این دیار فراهم کرد و کارگاه ها، کلاس های آموزشی و صدها هنرآموز وی مؤید تلاش های خستگی ناپذیرش است.

مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان تصریح کرد: جای تأسف است که این هنرمند توانمند و تلاشگر را در این سن از دست دادیم و مردم کردستان از نعمت این هنرمند توانا محروم شدند.

گفتنی است، زنده یاد کاوه رضاقلی هنرمند نام آشنای کردستانی است که بیش از ۲۰ سال است در عرصه هنرهای تجسمی به خلق آثاری فاخر پرداخت و تصویرگری ۷۶ عنوان کتاب کودکان و نوجوانان، تذهیب و خوشنویسی آیات قرآنی، شرکت در ۱۶ نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور در داخل و خارج از کشور از جمله موفقیت های وی بود.

عضویت در هیئت رئیسه خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان و انجمن كارتون و کاریکاتور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عضویت در هیئت تحریریه نشریه محلی کورده واری، عضویت در انجمن كارتون و کاریکاتور سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان و مدرس رشته های هنری در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از جمله فعالیت های تشکیلاتی این هنرمند متعهد و اخلاق مدار کردستانی بود.

زنده یاد کاوه رضاقلی اولین هنرمندی بود که در منطقه غرب کشور با پشتکار وافر خویش اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ساز نی نمود و در این رشته نیز در جایگاه استادی به تربیت شاگردان بسیاری پرداخت.

انتهای پیام/