مدیر یکی از دبیرستان های سنندج در اقدامی خودسرانه اقدام به قطع درختان کهنسال در حیاط این مرکز آموزشی نموده و پس از اطلاع دوست داران محیط زیست شاهد اعتراضات گسترده در این خصوص هستیم.

 

به گزارش نوای آبیدر, سنندج به عنوان مرکز استان کردستان دارای نهالستان ها و باغ های قدیمی بوده و مدیران شهری در قرون متمادی کوشیده اند این شهر خوش آب و هوا را از لحاظ سیما و مناظر طبیعی نمونه شهرهای کردستان کنند و در این راستا نیز در سطح این شهر نهال های مختلفی کاشته شده است.

محلات قدیمی سنندج مملو از درختان کهنسالی است که شهرداری در یک اقدام مثبت همه این درختان را پلاک بندی و شناسنامه دار کرده است.

در این میان نیز تعدادی از درختان کهنسال در املاک دولتی و محوطه ادارات و حتی منازل مسکونی مردم واقع شده اند و متاسفانه بسیاری از این قبیل درختان تاکنون شناسنامه دار و پلاک بندی نشده اند که امید است شهرداری در این خصوص وارد عمل شود.

صبح پنجم مهرماه جاری در یکی از دبیرستان سنندج واقع در منطقه یک شهرداری این شهر شاهد بریدن درختانی کهنسال توسط مدیر و معلمان این مدرسه بودیم که به گفته شاهدان عینی در همان لحظات نخستین این اقدام از سوی دوستداران محیط زیست و مردم محله مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفت.

عمق فاجعه قطع کردن این درختان کهنسال که بیش از نیم قرن از عمر آن ها می گذرد تا جایی بود که علی کاظمی شهردار منطقه یک سنندج به همراه اکیپی از شهرداری به محل مراجعه نموده تا مدیر خاطی و معلمان این دبیرستان را از این اقدام غیرقانونی منع کند اما ماجرا به این امر ختم نشده و در نهایت با حضور پلیس و تنظیم صورتجلسه غائله به صورت موقتی حل می شود.

حال پس از گذشت چهار روز از این ماجرا و قطع شدن این موجودات زنده و سرمایه های تاریخی و طبیعی شهر سنندج شاهد گسترش اعتراضات به این موضوع در فضای مجازی و حقیقی هستیم و فعالان زیست محیطی به همراه شهردار منطقه یک سنندج به خبرنگار کردتودی اعلام کردند که تا محکومیت این اقدام مدیر و معلمان خاطی دبیرستان دست از تلاش بر نخواهند داشت.

علی کاظمی شهردار منطقه یک سنندج همچنین اعلام کرد: هرگونه کوتاه آمدن در خصوص این مبحث به عنوان چراغ سبزی برای نابودی سرمایه های تاریخی و طبیعی شهر بوده و به هیچ وجه از تلاش برای محکوم کردن و مقابله با این تخطی دست بر نخواهیم داشت.

وی افزود: چندی پیش نیز در محوطه یکی از دارالقرآن های شهر سنندج شاهد اقدامی خودسرانه با همین موضوع بودیم که در نهایت فرد خاطی را محکوم کردیم که به جای درختی که بریده بود ۱۸ اصله نهال بکارد.

  • انتهای پیام/