رئیس پلیس آگاهی استان گفت: قاتل نوزاد 18 ماهه در سنندجدر عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد.

به گزارش نوای آبیدر،‌سرهنگ عبدالله فاتحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت طلاجات و مرگ مشکوک نوزاد ۱۸ ماهه در سنندج، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع تیم‌های بررسی صحنه جرم و کارآگاهان پلیس آگاهی استان در محل وقوع این حادثه جنایی حاضر و تحقیقات آغاز شد.

فاتحی با بیان اینکه گمانه‌زنی‌های غیرمرتبط در خصوص علت وقوع این حادثه توسط رسانه‌های معاند و موج‌سواری آنان در این زمینه که هدفی جزء تشویش اذهان عمومی ندارند، اظهار داشت: کارآگاهان با انجام تحقیقات فنی و تخصصی از ساختگی بودن موضوع مطلع شدند و با هماهنگی مقام قضایی قاتل را که یکی از نزدیکان دختربچه بود دستگیر، که در اظهارت خود به قتل اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان خاطرنشان کرد: فرد قاتل در تحقیقات پلیسی اظهار داشت به علت فرار از مجازات جرم مرتکب شده، اقدام به ساختن سناریوی سرقت و قتل نموده است و از عمل خود ابراز ندامت و پشیمانی کرد.

فاتحی تصریح کرد: در صورت روشن شدن دیگر زوایای این پرونده، متعاقبا اعلام خواهد شد لذا شهروندان اخبار موثق را از طریق خبرگزاری‌های رسمی استان پیگیری کنند.