رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون نزدیک به هفت هزار نفر از جمعیت استان علیه کرونا واکسیناسیون شده‌اند که فاز نخست آن، شامل تمامی کادر بهداشت و درمان شاغل در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان‌های نظامی، انتظامی و تامین اجتماعی بوده که هفته آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از کردتودی


،‌ فرزین رضاعی اظهار داشت: واکسیناسیون کرونا در استان از ۲۱ بهمن سال گذشته همزمان با سراسر کشور برای گروه‌های اولویت‌دار آغاز شد و هم اکنون نیز ادامه دارد.

وی گفت: علاوه بر پرسنل بهداشتی، درمانی بخش آی‌سی‌یو کرونا، پزشکان و پرستاران مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند، سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، پاکبانان، افراد تحت پوشش بنیاد شهید و کارکنان غسالخانه در آرامستان‌ها در اولویت دریافت واکسن در مقابل ویروس کرونا قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در فاز دوم واکسیناسیون کرونا ، سالمندان استان واکسیناسیون می‌شوند، افزود: در این رده سنی سالمندان  ۶۵ تا ۸۵ سال از بالا به پایین در فواصل سنی ۸۵ تا ۸۰، ۸۰ تا ۷۵، ۷۵ تا ۷۰، ۷۰ تا ۶۵ سال واکسینه می شوند.

دکتر رضاعی با بیان اینکه حدود ۱۲۵ هزار نفر از جمعیت استان، سالمند هستند،  تاکید کرد: با واکسیناسیون گروه سالمندان، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا تا ۷۰درصد کاهش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه در فازهای بعدی افراد بالای ۱۸ سال دارای بیماری‌های زمینه ای علیه بیماری کووید ۱۹ واکسیناسیون می شوند، اضافه کرد: اگر گروهی در استان واکسن کرونا را انجام داده و گروهی از انجام آن خودداری کنند، واکسیناسیون بی فایده خواهد بود چرا که زنجیره چرخش بیماری قطع نخواهد شد و ممکن است جهش های خطرناکتری را هم شاهد باشیم.