استاندار کردستان بر ضرورت ساماندهی مناطق منفصل شهری در سنندج تاکید کرد و گفت: مشکلات نایسر سنندج عمیق و جدی است.

به گزارش نوای آبیدر، بهمن مرادنیا پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی استان در سنندج، اظهار کرد: با پیگیری و تلاش‌های زیادی که بویژه در ۳ سال اخیر صورت گرفته، مشکلات نایسر حل اما مشکلات این منطقه عمیق و جدی است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نایسر باید به سایر نقاط منفصل شهری هم بپردازیم و آنها را نیز ساماندهی کنیم تا در آینده به معضل تبدیل نشوند.

استاندار کردستان افزود: علیرغم محدودیت‌های زیادی که داریم، تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا مشکلات این منطقه را حل و به ساکنین خدمت‌رسانی کنیم.

مرادنیا خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی ساکنین نایسر این است که احساس می‌کنند نادیده گرفته شدهاند و جایگاه حقوقی و شهروندی ندارند.

وی اضافه کرد: این مسئله موجب شده تا عده‌ای فرصت‌طلب و سودجوی خلاف کار چهره و فضایی زشت از این ناحیه بسازند، لذا اگر با ادامه تلاش‌های نیروی انتظامی، این افراد تعیین تکلیف شوند، چهره و فضای نایسر پاک خواهد شد.

وی همچنین ضرورت افزایش فضای سبز در این ناحیه و در صورت امکان ایجاد پارک جنگلی را یادآوری کرد و افزود: در خصوص مشکل کمبود زمین برای ایجاد مدرسه و فضای آموزشی همکاری دادستانی و دستگاه‌های ذیربط استان در شناسایی و بازپس‌گیری اراضی ملی از سودجویان ضروری است.

استاندار کردستان در پایان، ضمن دستور مبنی پیگیری ایجاد درمانگاه و داروخانه شبانه روزی، وجود فضای فرهنگی ورزشی در نایسر را نیز بسیار مهم و موثر دانست و بر ضرورت تکمیل و بهره برداری این پروژه تا پایان سال تاکید کرد.