معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: شخصیت شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب در سراسر دنیا مدنظر است و این شهید والامقام تمام عمر خویش را وقف امنیت و آسایش هموطنانش کرد.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ شعبانی در مراسم گرامیداشت یاد و نام شهید سلیمانی در پردیس سینمایی بهمن سنندج اظهار کرد: شهید سلیمانی برای دفاع از ارزش ها جان خود را فدا کرد و ما امروز جمع شده ایم تا یاد این شهید والامقام را گرامی بداریم.

وی افزود: در بحث فتنه ۸۸ عده ای پس از این ماجرا شبهاتی را ایجاد کردند که اصلاً فتنه ای نبوده و یک سو تفاهم سیاسی بوده است.

سرهنگ شعبانی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۸۹ و در سالگرد حماسه نهم دی در دیدار مردم فرمودند که سال ها طول می کشد که ابعاد فتنه ۸۸ را تشریح کنیم چون فتنه ای عمیق و پیچیده بود.

وی افزود: دشمنان با راه اندازی ۶۰ بنیاد و موسسه در سال ۸۸ درحوزه جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران تولید محتوا می کردند که کیان تاجبخش نماینده جورج سورس یهودی یکی از این افرادی بود که در داخل کشورمان به زمینه سازی برای فتنه و براندازی انقلاب اسلامی بودند.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: متأسفانه نسبت به تهاجم و شبیخون فرهنگی و جنگ نرم بی تفاوت شدیم اما در خانواده ها داریم تلفات می دهیم و متوجه نیستیم.

سرهنگ شعبانی افزود: سفارتخانه برخی کشورهای غربی به عنوان مراکز پشتیبانی فتنه گران تبدیل شده بود و بیش از ۱۱۱ سند در خصوص دخالت استکبار جهانی در فتنه سال ۸۸ وجود دارد و همگی قابل استناد است.

وی خاطرنشان کرد: در فضای فتنه دو مشخصه داریم که تشخیص حق از باطل و خودی از غیر خودی مشخص نیست و فضای جامعه غبارآلود می شود که تنها بصیرت می تواند چراغ راه باشد.

سرهنگ شعبانی افزود: خواص جامعه بیشتر درگیر و اسیر فتنه می شوند تا عوام جامعه و در جریان فتنه ۸۸ بسیاری از خواص از کاروان انقلاب جا ماندند.

وی اظهار داشت: در جریان انتخابات ۸۸ فرصت های بزرگی برای کشورمان به وجود آمد اما فتنه گران این فرصت را سوزاندند و خسارات جبران ناپذیری به کشورمان وارد کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود افزود: وظیفه داریم در سالگرد حماسه نهم دی این موضوعات باید بازگو شود و جوانان و نوجوانان را با این زوایا آشنا کنیم.

وی اظهار داشت: شهید سلیمانی در زمان حیات خویش منشأ برکات بسیاری بودند و پس از شهادتشان نیز جان تازه ای به انقلاب بخشید.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی جان خویش را برای امنیت و اقتدار این کشور فدا کرد و پای آمریکایی ها را از منطقه برید و با فشار بین المللی که بر روی آن ها وجود دارد شاهد خروج ۲۵۰۰ نیروی باقی مانده آن ها خواهیم بود.

سرهنگ شعبانی خاطرنشان کرد: جوانان بسیاری در این سرزمین برای عزت کشورشان فدا کردند تا پرچم ایران اسلامی برافراشته باشد لذا زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا وظیفه ای همگانی است.

وی افزود: داعش با دلارهای سعودی تقویت و حمایت شد اما تفکر شهید سلیمانی جبهه مقاومت را تقویت کرد و پروژه حکمرانی داعش را به زباله دان تاریخ سپرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: باید در مجامع مختلف این اقدام تروریستی کشورهای غربی را محکوم کنیم تا دیگر دم از دفاع از حقوق بشر و دموکراسی نزنند.

وی افزود: شهید سلیمانی ریشه داعش را خشکاند و امنیت فعلی اروپا مدیون رشادت های ایشان است.

وی اذعان کرد: شهید سلیمانی معمار شکست طرح های آمریکا در منطقه بود و نقش ایشان در تعمیق و تکمیل و گسترش جغرافیای مقاومت قابل تأمل است.

سرهنگ شعبانی تصریح کرد: محور مقاومت تبدیل به جریان مقاومت شد و امروز این مهم به اتحاد مقاومت تبدیل شده است چرا که حضور حاج قاسم در کشورهای منطقه یک حضور اجباری نبود بلکه بر اساس دعوت خود این کشورها بود.

 

رمضان زاده مسئول سازمان بسیج ادارات استان کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: شهید سلیمانی انسانی عادی نبود بلکه الگویی بود برای همه کسانی که می خواهند در مسیر عزت اسلام و مسلمین گام بردارند.

وی افزود: همزمان با سالگرد شهادت این سردار رشید برنامه های مختلفی را تدوین کرده ایم که برگزاری میزهای خدمت جهادی در مناطق حاشیه ای، نشست های روشنگری، مسابقات ورزشی برادران و خواهران، دیدار با خانواده شهدای کارمند و اهدا خون کارمندان در سنندج و سقز از جمله این برنامه هاست.

در پایان این مراسم نیز از چند نفر از خانواده های شهدای کارمند سنندج تجلیل به عمل آمد.