مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی مذهبی از کردستان به عنوان نماد عینی تقریب بین مذاهب اسلامی نام برد و سنندج را پایتخت تقریب مذاهب معرفی کرد.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا عبدالسلام کریمی روز دوشنبه در جریان سفر به استان کردستان در فرودگاه سنندج و در جمع با خبرنگاران  اظهار کرد: هدف از این سفر تبیین نگاه نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت نسبت به اقوام در کشور است.

وی افزود: در این سفر با مسئولان و معتمدین کردستانی جلسات متعددی خواهیم داشت که شرکت در شورای فرهنگ عمومی، دیدار با نخبگان، ورزشکاران و معتمدین از جمله این برنامه هاست.

ماموستا کریمی تأکید کرد: اقوام در جای خود باید دیده شوند و حذف نشوند و فرقی بین اقوام و مذاهب مختلف  نباشد چرا که با دیده شدن همه اقوام و مذاهب اسلامی در کشور، شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به معنای کامل تحقق پیدا می‌کند.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی مذهبی اظهار داشت: جمهوریت شامل تمام اقوام و اسلامیت دربرگیرنده تمام مذاهب اسلامی بوده و این دید کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ماموستا کریمی از کردستان به عنوان نماد عینی تقریب بین مذاهب اسلامی نام برد و سنندج را پایتخت تقریب مذاهب معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: حضور امروز ما در سنندج پیش سفری در راستای سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به کردستان خواهد بود و نتایج این سفر نیز به ایشان انتقال داده می‌شود.