مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: رویداد جشن جهانی نوروز از تهران آغاز شده و پس از همدان و کرمانشاه در شهر سنندج مرحله نهایی آن اجرا می شود.

به گزارش نوای آبیدر، یعقوب گویلیان عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویداد جشن جهانی نوروز متشکل از قومیت‌های ایرانی در قالب یک کارناوال از همدان آغاز می‌شود و سپس در کرمانشاه ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در نهایت مراسم بزرگ جشن جهانی نوروز با حضور سفرای ۶ کشور و مهمانانی از ۱۲ کشور دنیا که نوروز را جشن می گیرند، در سنندج برگزار خواهد شد.

گویلیان خاطرنشان کرد: رویداد جشن جهانی نوروز متشکل از قومیت‌های ایرانی در قالب یک کارناوال از همدان آغاز شده و پس از کرمانشاه در سنندج پایان می‌یابد و در نهایت مراسم بزرگ جشن جهانی نوروز در سنندج برگزار خواهد شد.

وی افزود: شهرداری سنندج متولی اجرای این رویداد بوده و میراث فرهنگی یاری گر این نهاد عمومی خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از راه اندازی بازارچه صنایع دستی در همه شهرهای استان خبر داد و گفت: نوروزگاه‌ هایی نیز در استان مشخص شده که مراسمات نوروزی در آنها برگزار می‌شود.

گویلیان همچنین از برپایی نمایشگاه عکس نوروز توسط نمایندگی یونسکو در ایران در شهر سنندج خبر داد که این نمایشگاه در ایام نوروز برای عموم مردم و گردشگران دایر خواهد بود.