امام جمعه موقت سنندج گفت: حمایت از تولید و رفع موانع پیش روی این حوزه از اولویت هاست و زمینه ساز شکوفایی اقتصادی و رونق اشتغال در جامعه است.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا اقبال بهمنی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: شب نیمه شعبان در بین اهل سنت به عنوان شب برات و برآورده شدن نیات مطرح بوده و در طول تاریخ اسلام آداب ویژه ای برای این شب در نظر گرفته شده است.
وی افزود: بسیاری از بزرگان اهل سنت روز نیمه شعبان را روزه می گرفته اند و در شب نیمه شعبان نیز عبادات و شب زنده داری می کرده اند.
ماموستا بهمنی خاطرنشان کرد: برادران اهل تشیع از شب نیمه شعبان به عنوان ولادت حضرت مهدی(عج) نام می برند و این شب را جشن می گیرند.
وی افزود: مسلمانان اهل سنت نیز بر این باور هستند که حضرت مهدی(عج) از نوادگان حضرت فاطمه(س) است و هنگامی که ظهور کنند به دادخواهی خواهند پرداخت.
امام جمعه سنندج در ادامه خطبه های این هفته با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان« تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» اظهار کرد: حمایت از تولید و رفع موانع پیش روی این حوزه زمینه ساز استقلال اقتصادی و فرهنگی ملت ایران ایران بوده و بسیاری از مشکلات معیشتی را رفع خواهد کرد.
ماموستا بهمنی افزود: باید همه افرادی که در در عرصه تولید و خودکفایی ملی گام برمی دارند حمایت شده و برای آنان تسهیل گری صورت گیرد.
امام جمعه موقت سنندج در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج بر رعایت احکام و مبانی شرعی توسط نمازگزاران تاکید کرد و گفت: پرهیز از بخل و حسادت و تلاش در مسیر کمک به نیازمندان باید به یک شاخصه فرهنگی در جامعه تبدیل شود.
انتهای پیام/