فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در ادامه نهضت کمک مومنانه به همت سپاه بیت المقدس کردستان بیش از 16 هزار بسته معیشتی به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) در استان توزیع شد.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی روز شنبه در نوزدهمین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه در سنندج، اظهار داشت: مرحله دیگری از کمک های مومنانه سپاه و دیگر دستگاه هایی که در این کمک شریک و ساعی بودند امروز برگزار شد تا بتوانیم به این واسطه از نیازمندان جامعه دستگیری نماییم.
وی افزود: در امر کمک های مؤمنانه بخش های مختلف و خیرین زیادی شرکت داشته اند که در این راستا اقدامات شایسته و بزرگی در طی سال گذشته و امسال در دستور کار قرار گرفته و به سر انجام رسید.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: امروز و به مناسبت میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نوزدهمین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه با همکاری بنیاد علوی در حال اجراست.
سردار حسینی افزود: در این مرحله از رزمایش کمک های مؤمنانه ۱۶ هزار و ۸۷۳ بسته معیشتی در بین نیازمندان در سطح استان توزیع می شود.
وی خاطر نشان کرد: در این راستا ۵۰ هزار خانوار شناسایی شده اند که تلاش ما این خواهد بود که در آستانه عید فطر هم یک مرحله دیگر از کمک های مومنانه در بین نیازمندان جامعه توزیع شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: سپاه در بخش های مختلفی از جمله کمک های معیشتی، بهداشتی و درمانی کمک های شایان توجهی در دوران کرونایی انجام داده است تا جایی که امروز شاهد مهار این بیماری در کشور و به طبع آن در استان هستیم.
سردار حسینی در ادامه سخنان خود به آغاز طرح بسیج آبرسانی در استان اشاره کرد و گفت: در این پروژه ۱۶۹ روستا که با تنش کم آبی روبه رو هستند طی مدت سی ماه از نعمت آب سالم برخوردار خواهند شد.
در ادامه این مراسم اصغر عزیزی فر مسوول بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا سپاه بیت المقدس کردستان توانسته است ۱۸ مرحله کمک مومنانه را با تعداد ۲۸۴ هزار و ۱۷۱ بسته در بین نیازمندان و افراد متأثر از کرونا با مبلغ بالغ بر ۱۱۴میلیارد تومان توزیع کند.
وی افزود: در کنار این بسته ها تعداد ۲۹ قلم خدمت مومنانه به مردم استان کردستان صورت گرفته است که اعتبار این ۱۹ مرحله بالغ بر ۲۵۴ میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومان بوده که می توان به تشکیل و راه اندازی بیمارستان های تک تخصصی و ویزیت رایگان چشم پزشکی، توزیع عینک و عمل جراحی در طرح شهید سلیمانی و اجرای پروژه های عمرانی و غیر عمرانی، تهیه و توزیع کپسول اکسیژن در بین مردم محروم اشاره کرد.