فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: تدبیر امام، استقامت مردم و ازخودگذشتگی رزمندگان عوامل اصلی فتح خرمشهر بود و دستاوردهای این فتح بزرگ باید برای نسل های آینده بازگو شود.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی عصر امروز در مراسم عصر شعر مقاومت و پایداری که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در یادمان شهدای گمنام سنندج برگزار شد از شعرا، ادبا و هنرمندان کردستانی برای حضور در این مراسم تقدیر کرد و گفت: شعرا احساسات خود و ادبیات دفاع مقدس را در قالب شعر عرضه می دارند و روح همگان را از چشمه زلال دفاع مقدس سیراب می کنند.

وی افزود: شعر حماسی شورانگیز است و همگی را به وجد می آورد و در ادبیاتی عمیق و مطالبی کوتاه به نشر فرهنگ می پردازند.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: خرمشهر نماد مظلومیت جمهوری اسلامی در ابتدای تجاوز ارتش بعثی بود و در ادامه به نماد مقاومت و تبلور پیروزی رزمندگان اسلام تبدیل شد و امام خمینی(ره) از آن به عنوان فتح ارزش ها نام برد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: بعثی ها اسقاط جمهوری اسلامی ایران را هدف اول حمله خود به کشورمان معرفی کرده و جداسازی بخش هایی از ایران از جمله مناطق نفت خیز جنوب هدف دوم آنان بود.

سردار حسینی افزود: نزدیکی به عراق و بزرگترین بندر ایران از ویژگی های آن زمان خرمشهر بود و ویژگی دیگر آن این بوده که این شهر بر دهانه فاو بنا شده است لذا دشمن بعثی ۳۴ روز جنگید تا بخش غربی خرمشهر را به تصرف خود در آورد اما به فاصله کمتر از ۴۰ روز از عملیات فتح المبین شاهد اجرای عملیات الی بیت المقدس بودیم و بعثی تنها دو روز مقاومت کردند و ۱۶ هزار نفر اسیر و ۱۹ هزار کشته و زخمی دادند.

سردار حسینی اظهار کرد: تدبیر امام، استقامت مردم و ازخودگذشتگی رزمندگان عوامل اصلی فتح خرمشهر بود.

وی افزود: مبتکر و طراح اصلی این عملیات شهید باقری بود و با درایت و شجاعت نیروهای سپاه و ارتش این فتح بزرگ محقق شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد:

خرمشهر زخم برداشت، فرزندانش شهید و اسیر و مجروح شدند اما با تدبیر امام، استقامت مردم و ازخودگذشتگی رزمندگان شاهد آزاد سازی خرمشهر بودیم.

سردار حسینی افزود: ما پیروز میدان شدیم و حقانیت ملت ایران ثابت شد و ما برای این مهم افراد بزرگی را تقدیم کردیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ کشورمان بنگریم هر جنگی اتفاق افتاده است قطعه ای از ایران جدا شده و الان هر کدام از این قطعه کشورهایی مستقل هستند اما در دوران هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران جدا نشد.

سردار حسینی اظهار داشت: امروز گرامی می داریم یاد و نام شهدای آزادسازی خرمشهر را و باید گفت که خرمشهر قطعه جداناشدنی از کشور پهناور ایران است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما امروز شاهد فتح و پیروزی در بیت المقدس هستیم و در عملیات رزمندگان حماس شاهد پیروزی رزمندگان علیه صهیونیست جهانی هستیم.

سردار حسینی افزود: امروز شاهد آن هستیم که توسط رزمندگان حماس فرودگاه، کشتی و پالایشگاه صهیونیست ها مورد حمله قرار می گیرد و گنبد آهنین آن ها جواب نمی دهد و این مهم نشان دهنده عمق بخشی به ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: امیدواریم شاهد آزادی قبله اول مسلمین باشیم و نماز جماعت را در مکان معراج رسول الله(ص) اقامه کنیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما خرمشهرهای زیادی پیش رو داریم که انتخابات ۲۸ خرداد یکی از این خرمشهر هاست.

سردار حسینی افزود: کسی که سکان دار قوه مجریه است باید با مشارکت گسترده مردم سر کار بیاید.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان در فضای مجازی و فضای حقیقی جنگ شدید روانی را علیه مردم ایران آغاز کرده اند تا مردم پای صندوق های رای نیایند اما مردم ما ثابت کرده اند که انسان های لحظات حساس هستند.

سردار حسینی افزود: امید است در ۲۸ خرداد ان شاالله مشارکتی گسترده داشته باشیم چرا که کشوری ثروتمند با منابع بسیار خدادادی و نیروهای جوان توانمند هستیم و اگر مشکلی وجود دارد به ضعف مدیریتی مدیران برمی گردد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوازیم فردی اصلح، انقلابی و شجاع با نگاه به درون،تحول گرا، جریان‌ساز، ضد فساد و اشرافی گری انتخاب شود که طرفدار محرومین باشد.