رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: مراسم روز جهانی قدس امسال به صورت تجمع خودرویی و موتوری در سنندج برگزار می شود.

حجت الاسلام سید محمد سادات در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار داشت: روز قدس روز عدالتخواهی ملل مستضعف جهان و روز استکبارستیزی و اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین است.

وی افزود: روز جهانی قدس امسال و آیین‌های ویژه این روز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سادات همچنین به شیوع ویروس کرونا و لغو شدن همایش‌ها و تجمع‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: گرچه امسال به دلیل کرونا بسیاری از همایش‌ها و تجمعات لغو شده است، اما این مسله نباید سبب شانه خالی کردن از مسوولیت‌های خود در برابر روز قدس شود.

وی افزود: با تجمع خودرویی و موتوری و رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی روز جهانی قدس برگزار شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان یادآور شد: کشور ما خاستگاه و کانون روز قدس است و فضای کشور باید آکنده از فضای روز قدس باشد.

وی فضای مجازی را بهترین ظرفیت برای تبلیغ روز جهانی قدس دانست و گفت: با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و نیروی جوان و انقلابی روز جهان قدس و مظلومیت ملت فلسطین در برابر رژیم جعلی و پوشالی صهیونیزم به زبان های مختلف عربی، انگلیسی و منتشر شود.

سادات همچنین با اشاره به قشر نوجوان و دانش آموز به عنوان مهم‌ترین قشر جامعه گفت: سامانه شاد می‌تواند ظرفیت خوبی برای تحت پوشش قرار دادن این قشر باشد.

وی برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، طنز و شعر از سوی ادارت فرهنگی و نیز با بهره‌گیری از سیستم‌های صوتی تصویری تلویزیون و نیز نشست‌های تخصصی و تحلیلی باید آیین روز جهانی قدس به صورت برجسته و پررنگ برگزار شود.

سادات بر پخش فیلم‌های ۴۰ سال مردم رشید ایران در سال های قبل از راهپیمایی و برگزاری برنامه های نمادین این روز مهم با حفظ پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

وی بر همکاری و مشارکت همه ادارات فرهنگی استان در راستای برگزاری روز جهانی قدس تاکید کرد.

سادات با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری امسال گفت: انتخابات یکی از رویدادهای مهم و سرنوشت‌ساز کشور است در این راستا حضور حداکثری مردم در این انتخابات ضروری است.