معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن تکذیب ادعاهای کانالهای معاند مبنی در خصوص مرگ چند شهروند کردستانی بر اثر بیماری قارچ سیاه گفت: این کانالها بر اساس توهمات خود دست به چنین شایعه پراکنی هایی می زنند و در صدد برهم زدن امنیت و آرامش روانی مردم هستند.

به گزارش نوای آبیدر، پس از انتشار گزارش اختصاصی خبرنگار کردتودی با معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی در مورد چگونگی شیوع قارچ سیاه و آمار مبتلایان به این نوع از ویروس، کانل های معاند یک بار دیگر برای به راه انداختن جنگ روانی در استان و مخدوش کردن اذهان عمومی در این باره بیکار ننشستند و با انتشار اخبار و آمار کذب در صدد بر هم زدن امنیت روانی جامعه در مورد این بیماری بر آمدند.

 

صدیق جدیدالاسلام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: از شیوع قارچ سیاه در استان تاکنون ۱۰ بیمار شناسایی شده که خوشبختانه در این مورد تاکنون هیچ مورد فوتی نداشته ایم.

 وی با اشاره به اینکه ماهیت این بیماری ماهیتی بسیار سنگین است افزود: این بیماری در شرایط عادی نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ درصد مرگ و میر دارد و  بیماری ای نیست که اخیرا شیوع پیدا کرده باشد بلکه سالها با بشریت بوده است و بیشتر در بدن بیمارانی رشد پیدا می کند که دچار ضعف سیستم ایمنی و در مواردی بیماری زمینه ای خود را نشان می دهد.

جدیدالاسلام عنوان داشت: موارد بستری شده، بیمارانی هستند که بیماری زمینه ای داشته اند  که با شیوع کرونا و مبتلا شدن به آن، سیستم ایمنی بدن تضعیف شده و به مرور و در ادامه به این نوع از بیماری مبتلا شده اند.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه برای بیماران بستری شده در این مورد تا کنون دچار هیچ گونه مشکل و یا کمبود دارویی نبوده و تا به این لحظه  ۲۰۰ ویال دارو درخواست و تحویل گرفته شده است.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه گفت: برای بیماران بستری شده کار تیمی بسیار خوب و با ارزشی تا کنون صورت گرفته است تا جایی که هر کدام از این بیماران را تیم پزشکی علمی متشکل از متخصصین عفونی، چشم، ای ان تی، این بیماران را برای درمان همراهی و در کنار این تیم، تیم مدیریتی برای پشتیبانی این گروه متشکل شده که بتوانند امورات درمان این بیماران را پیگیری نموده که خوشبختانه تا به این لحظه به خوبی عمل  کرده و هیچ گونه مشکلی گزارش نشده است.

جدیدالاسلام افزود: از بین این ده بیمار شناسایی شده یک مورد به دلیل شدت درگیری چشم به بیمارستان امام حسین(ع) تهران  منتقل شد که خوشبختانه با پیگیریهای  لازم درمانی بدون تخلیه چشم، حال این بیمار با برگشت۲۰ درصد از بینایی خوب گزارش شده است.

وی در پایان ضمن تکذیب ادعاهای کانالهای معاند و ضد انقلاب مبنی بر حرف های بی پایه و بی اساس اظهار داشت: این گروه بر اساس توهمات خود دست به چنین شایعه پراکنی هایی می زنند و در صدد برهم زدن امنیت و آرامش روانی مردم هستند.