مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از برگزاری۳۸۰ ویژه برنامه در ایام هفته وحدت در سطح شهرها و روستاهای استان خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین سعید عسکری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی کردستان به تشریح برنامه های هفته وحدت در استان پرداخت و اظهار کرد: ایام ماه ربیع الاول را به تمامی مسلمانان جهان تبریک می گوییم و اتفاقات قندهار افغانستان در کشتار مسلمانان در نماز جمعه را محکوم می کنیم.

وی افزود: این توطئه های تفرقه افکنانه نشانه زبونی دشمنان در برابر امت اسلام است و جبهه مقاومت روز به روز در حال تقویت است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ادامه سخنان خود به تشریح برنامه های هفته وحدت در استان اشاره کرد و گفت: در این هفته باید به آسیب شناسی توطئه های دشمنان علیه جهان اسلام بپردازیم و پایه های وحدت و انسجام را در جامعه اسلامی تقویت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عسکری افزود: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور مسئول دبیرخانه دائمی برنامه های هفته وحدت در استان کردستان بوده و با حضور دستگاه های اجرایی عضو ستاد گرامیداشت هفته وحدت برای برگزاری ویژه برنامه های این ایام هماهنگی صورت می گیرد.

وی اعلام کرد: تلاش ما در هفته وحدت امسال این بوده که تفاوتی با برنامه های سنوات گذشته داشته باشیم و بیشتر برنامه ها شهرستان محور خواهد بود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار داشت: همایش طلاب اهل سنت و اهل تشیع شهرستان سقز، همایش روحانیون شهرستان سقز و همایش مشترک طلاب، روحانیون، مسئولان ادارات و خانواده معزز شهدای بانه سومین همایشی است که در اولین روز هفته وحدت برگزار می شود.

حجت الاسلام عسکری افزود: همایش مشترک طلاب مریوان و سروآباد و همایش های روحانیون مریوان و جشن مردمی در سروآباد برنامه های روز دوم خواهد بود و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز همایش تجلیل از طلاب و روحانیون را برگزار می کند.

وی خاطرنشان کرد: در سومین روز هفته وحدت از ۴۳ طلبه ممتاز کردستان تجلیل می شود و در این روز همایش شورای افتای اهل سنت استان و همایش طلاب و روحانیون در کامیاران را خواهیم داشت.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از برگزاری همایش استانی سادات نبوی در روستای پارسانیان سقز در روز چهارم هفته وحدت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین عسکری خاطرنشان کرد: برگزاری شب شعر پیامبر رحمت با مشارکت دستگاه های متولی حوزه فرهنگ، تجلیل از خانواده های شهدای حوزه تقریب مذاهب اسلامی، برگزاری یادواره سید بهاالدین شمس قریشی، برگزاری ۱۰ محفل انس با قرآن در سنندج و محافل انس با قرآن و مراسمات مردمی در مساجد از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این ایام است.