همزمان با هفته گرامیداشت بسیج، یادواره شهدای محلات سنندج در مسجد نبوت این شهر برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ حسن عسکری روز سه شنبه در یادواره شهدای محلات سنندج در مسجد نبوت این شهر اظهار کرد: بسیج یک تشکل و سازمان نیست بلکه یک تفکر برگرفته از اسلام ناب محمدی است.

وی افزود: خلوص نیت، عزت طلبی و مردم داری از ویژگی های یک بسیجی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج از مطالبه گری به عنوان یکی از مهمترین وظایف بسیج نام برد و گفت: دغدغه امام جماعت مسجد نبوت و اهالی این محله در خصوص وجود معتادان متجاهر در پارک جنگلی جنب میدان نبوت برحق بوده و سپاه در کنار مردم این معضل را از مسئولان و متولیان امر مطالبه می کند.

بدون شک برخی از مسئولان کم کاری کرده اند که الان این آسیب ها در میدان نبوت وجود دارد اما مجموعه سپاه و بسیج در شهرستان سنندج از همه ظرفیت ها برای رفع این دغدغه مردمی تلاش خواهد کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در ادامه سخنان خود از مشارکت و حضور گسترده بسیجیان سنندج به ویژه محله نبوت در مراسم تشییع پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی تجلیل کرد و گفت: این تشییع به جهانیان نشان داد که مردم کردستان با مجاهدت و مظلومیت در برابر ضدانقلاب جنایتکار مقاومت کرده و امنیت پایدار را در جامعه رقم زده اند.

وی افزود: سرکردگان گروهک های ضد انقلاب با نقشه های شوم اقدام به سرگردانی فرزندان خانواده های مستضعف جامعه کرده و خودشان در ویلاهای چند میلیون دلاری در اروپا و آمریکا اقامت می کنند.

سرهنگ عسکری اظهار کرد: باید بسیجیان در خصوص نیات شوم گروهک های ضد انقلاب به روشنگری بپردازند و درون مایه پوچ این گروهک ها را به جوانان معرفی کنند.

ماموستا نادر اسدی امام جماعت مسجد نبوت نیز در این مراسم با تقدیر از حمایت های مجموعه سپاه و بسیج از ساکنان محله نبوت اظهار کرد: دشمنان با تمام توان به دنبال تغییر هویت و افکار جوانان ما هستند و از ابزار رسانه و فضای مجازی را برای پیشبرد اهداف خود به کار گرفته اند.

وی به آسیب های اجتماعی میدان نبوت و وجود معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: تعداد بسیار زیاد معتادان متجاهر در میدان نبوت و پارک مجاور این محله به یک معضل بزرگ تبدیل شده است.

ماموستا اسدی افزود: روز به روز شاهد افزایش آسیب های فرهنگی و اجتماعی ناشی از جولان معتادان متجاهر در این محله هستیم که جان و مال اهالی را به خطر انداخته است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموعه سپاه و بسیج خواستاریم که برای جبران کم کاری ادارات و دستگاه های متولی امر مبارزه با مواد مخدر وارد میدان شده و این آسیب فرهنگی و اجتماعی را از میدان نبوت پاک کنند.

گفتنی است در ادامه این مراسم پایگاه مقاومت بسیج مسجد حیدر کرار در محله عباس آباد نیز افتتاح شد.