سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: اولین سایت ۵G کردستان در محله شالمان سنندج با همکاری شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل نصب و راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، آرام حیدری اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان امسال ۵۰ سایت با تکنولوژی ۵G در مناطق مختلف استان راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت و پهنای باند اینترنت استان، اضافه کرد: ارتقای سایت های مخابراتی با هدف ارائه خدمات بهتر به مشترکان در دستور کار است.

حیدری خاطرنشان کرد: اولین سایت ۵G کردستان در محله شالمان سنندج با همکاری شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل نصب و راه اندازی شد و به زودی ۲ سایت دیگر نیز در این شهر راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون و با هدف عدالت اجتماعی در حوزه زیرساخت های ارتباطی و از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات در ۵۶ روستای استان توسعه ارتقای تکنولوژی نسل ۴ انجام شده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: بر اساس آخرین آمار منتشر شده در درگاه پایش جامعه اطلاعاتی ایران، در شاخص میزان مشترکان فعال پهن باند سیار به ازای هر ۱۰۰ نفر در استان بیش از ۲۲ درصد و همچنین در آمار مشترکان تلفن همراه به ازای هر ۱۰۰ نفر بیش از ۹ درصد رشد داشته‌ایم.

حیدری ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار کردستان را ۹۷.۹۹ درصد و این رقم را در کشور ۱۵۵.۱۹ درصد اعلام کرد و ادامه داد: استان در این حوزه رتبه ۱۹ کشور را دارد.