کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: از اوایل شب شنبه تا دوشنبه هفته آینده با توجه به عبور موجی از شمال غرب کشور شاهد افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید و در بعضی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.

به گزارش نوای آبیدر، خسرو سیف‌پناهی اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز تا شنبه هفته آینده جو استان نسبتاً پایدار بوده و بجز رشد موضعی ابر و گاهاً وزش باد که برای بعدازظهر شنبه قابل توجه پیش‌بینی می‌شود، پدیده دیگری نخواهیم داشت.

 

کارشناس هواشناسی استان کردستان اذعان داشت: البته طی همین مدت بارش‌های خفیف و نقطه‌ای باران در بعدازظهرها در برخی از نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

 

وی افزود: به دنبال آن بتدریج از عصر و اوایل شب شنبه تا دوشنبه هفته آینده با توجه به عبور موجی از شمال غرب کشور شاهد افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید (بخصوص در بعدازظهرها) و در بعضی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.

 

سیف‌پناهی تصریح کرد: انتظار داریم بارش‌ها به شکل رگباری و پراکنده باشد و عمدتاً در مناطق شمالی و در ساعات بعدازظهر اتفاق بیافتد.

 

وی گفت: با توجه به شرایط شکل‌گیری گردوخاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به سطح منطقه، کیفیت هوا و دید افقی از روز شنبه تا حدودی کاهش می‌یابد.

 

کارشناس هواشناسی استان کردستان یادآور شد: از روز شنبه تا اواسط هفته آینده دمای هوای استان به تدریج ۵ تا ۷ درجه خنک‌تر می‌شود.