سرپرست صندوق کارآفرینی امید در استان کردستان گفت: با تخصیص ۴۳ میلیارد ریال اعتبار برای ۲۳۱ زندانی آزاد شده اشتغال زایی پایدار ایجاد شده است.

به گزارش نوای آبیدر ، شهریار رحیمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با تقدیر از خدمات اصحاب رسانه استان اظهار کرد: توسعه کسب و کارهای خرد در استان هدف غایی این صندوق دولتی است.
وی افزود: به عنوان یکی از متولیان تسهیلات اشتغال روستایی آمادگی خود را برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم، مرزی و روستایی استان اعلام می کنیم و در این راستا تسهیلات مرتبط را اعطا می کنیم.
رحیمی خاطرنشان کرد: علاوه بر این تاکنون ۲۳۱ زندانی را با اعتباری بالغ ۴۳ میلیارد ریال تحت پوشش قرار داده ایم.
وی افزود: حمایت از ۴۵ جوان نخبه با ۲۵ میلیارد ریال، ۱۳ هنرمند با اعتبار ۲۳ میلیارد ریالی، ۱۸ طرح فنی و حرفی با ۱۸ با ۱۰ میلیارد ریال از دیگر موارد پرداختی است.
سرپرست صندوق کارآفرینی امید در استان کردستان همچنین از پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار برای ۶۰ کولبر کردستانی خبر داد و گفت: برای رفع دغدغه این قشر آکادمی داریم که در قالب طرح های اشتغال زایی زمینه اشتغال پایدار این عزیزان را فراهم کنیم.
رحیمی خاطرنشان کرد: در بحث حمایت از دستفروشان پیاده راه فردوسی نیز ۳۸ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی افزود: روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول از جمله رویکردهای این صندوق برای مهاجرت معکوس به روستاهاست و در این راستا به عنوان پایلوت روستای «چور» در مریوان در نظر گرفته شده و آمادگی داریم در دیگر نقاط استان این مهم را عملیاتی کنیم.
رحیمی اظهار داشت: ظرفیت ها و توانمندی های روستاهای کردستان مورد بررسی قرار می گیرد و بر اساس این مهم تسهیلات ویژه به روستاییان پرداخت می شود.
وی اعلام کرد: در مجموع در بحث اشتغال در سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۸۲ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۳۶۷ فقره پرداخت شده است.
رحیمی با اشاره به پرداخت ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات ضروری اظهار داشت: ظرفیت های ویژه ای در استان وجود دارد که متاسفانه مغفول مانده است و انتظار داریم رسانه ها در بحث معرفی ظرفیت ها با ما همکاری کنند.