علمای اهل سنت کردستان حماسه 9 دی را که در سال 88 رقم خورد روز بخشش فریب خوردگان و روز غضب بر فتنه گران توسط امت عنوان کردند و گفتند: به حقیقت 9 دی، نور بصیرت الهی در دلهای امت اسلامی ایران بود.

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید.

 

حماسه ۹ دی دشمنان و بدخواهان انقلاب را مأیوس کرد

 

 

ماموستا سیدمحسن حسینی امام جمعه شهرستان کامیاران در گفتگو با کُردتودی، با بیان اینکه پشتیبانی و پیروی مردم از ولایت‌فقیه بزرگ‌ترین سرمایه نظام است، بیان کرد: حضور درصحنه و پشتیبانی مردم از ولایت توانسته دشمن را در دوره‌های مختلف مأیوس و ناکام کند.

وی ۹ دی را روز تجلی اقتدار ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: بصیرت و تجدید میثاق ملت ایران با ولایت‌فقیه دو کلیدواژه حماسه ۹ دی هستند.

ماموستا حسینی با تأکید بر اینکه خلق حماسه ۹ دی دشمنان و بدخواهان انقلاب را مأیوس و ناامید کرد، بیان داشت: فتنه‌های دشمنان تداوم داشته و باید مردم ما مانند همیشه هوشیار باشند.

امام جمعه شهرستان کامیاران با تأکید بر اینکه مردم باید هوشیار باشند چراکه فتنه لایه‌های درونی و بیرونی دارد، ابراز داشت: قتل و خون‌ریزی و اغتشاش لایه سطحی فتنه‌ها محسوب می‌شود اما لایه عمیق اقدامات براندازانه ای است که باید در برابرشان هوشیار بود.

وی با بیان اینکه فتنه گران با بهره‌گیری از شعارهای دلسوزانه مردم ایران را تحت تأثیر قرار می‌دهند، افزود: بصیرت افزایی موجب خنثی کردن دسیسه دشمنان می‌شود.

حسینی با تأکید بر اینکه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب به برکت خون شهدا به دست آمده است، بیان داشت: در تمام سال‌های انقلاب بصیرت ملت، دشمنان را ناکام گذاشته است.

وی با بیان اینکه مردم به واسطه ولایت‌مداری، ایمان و اعتقاد با حضور پررنگ خود، حماسه ۹ دی را به منصه ظهور رساندند، گفت: مردم در تجمع ۹ دی بار دیگر با آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق کردند.

 

این عالم اهل سنت با اشاره به اینکه می‌بایست قدردان این ملت بود، بیان داشت: مردم در ۹ دی با حضوری پرشور خود، مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زدند.

 

حماسه ۹ دی الگویی برای آیندگان خواهد بود

 

 

ماموستا هاشم نوری در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با گرامیداشت فرارسیدن روز یوم الله نهم دی ماه اظهار داشت: نهم دی ماه روزی است که به نام روز بصیرت ملت ایران اسلامی نامگذاری شده است و مردم با حضوری آگاهانه مانع از نقشه های شوم دشمنان شدند.

 

وی افزود: مردم در روز نهم دی ماه نشان دادند که نقش اجتماعی ویژه ای در کشور دارند و با حضوری به موقع و با شناخت به روز نقشه دشمن در کنار نظام قرار گرفتند و توطئه دشمن را نقش بر آب کردند.

 

امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: این روز را گرامی می داریم و به عنوان روزی مبارک برای مردم از آن یاد می کنیم.

 

ماموستا نوری ادامه داد: روز نهم دی ماه در تاریخ کشور ماندگار است و این روز نشان می دهد که دشمنان از هر فرصت و زمانی برای اجرای نقشه های شوم خود استفاده می کنند.

 

به گفته ماموستا نوری  ملت ایران به برکت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و با شناخت مسائل روز و توطئه های دشمنان مردم در کنار انقلاب قرار دارند و در روز نهم دی ماه حرکتی کردند که نسل های آینده نیر آن را به یاد داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: در چنین روزی مردم به حمایت از نظام اسلامی برخاستند و باید با یادآوری این روز برای جوانان و نوجوانان الگوسازی شود.

 

حماسه ۹ دی پایان بساط فتنه ۸۸ بود

 

 

ماموستا امین راستی امام جمعه موقت سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: در فتنه سال ۸۸ دشمنان امیدهای فراوانی برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی داشتند، ولی حضور و بینش والای ملت ایران، تمام این دسیسه ها را نقش بر آب کرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) که فرمودند؛ ” پناه بردن به دشمن و خالي کردن پشت ملت بزرگ ترين گناهي بود که سران فتنه مرتکب آن شدند” لذا راهپيمايي نهم ديماه سال ۱۳۸۸ را مي توان قطع اميد بيگانگان به کشور دانست و ملت ايران بارها ثابت کرده اند که در برابر اهانت به دين مبين اسلام و رهبري عاليقدر کوتاه نمي آيند و در برابر هر چيز و هر کس به نشانه حمايت از اين دو ارزش والا مي ايستند.

ماموستا راستی با اشاره به توطئه فتنه گران، نداشتن بصیرت را عامل اصلی گمراهی آنها و غلتیدن این طیف به دامن دشمنان ایران اسلامی توصیف کرد.

عالم برجسته اهل سنت سنندج گفت: حضور مردم در ۹ دی سال ۸۸ خط بطلانی بر باور غلط دشمنان و فریب خوردگان غرب بود و این حضور نشان داد که این نظام هرگز با این گونه ترفندها خللی در خود نخواهد دید.

وی، شعور و فهم بالا و آگاهی نسبت به مسائل روز جامعه را از صفتهای بارز انسان های مومن برشمرد و این روز را یکی از روزهای پرافتخار در تاریخ انقلاب دانست و افزود: این فتنه در سایه وحدت و حضور پرشور مردم نافرجام ماند و اهداف و مقاصد شوم دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل كرد.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه مردم ایران همواره نشان داده اند که در برابر تهدیدهای دشمنان هراسی ندارند اضافه کرد: استكبار جهانی درصدد ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی از راه های مختلف بود و می دانند که هتك حرمت به مقدسات، هرج و مرج و نا امنی پس از انتخابات سال ۸۸ از سوی دشمنان خارجی با كمك عوامل داخلی هدایت می شد اما با اتكا به ایمان، وحدت مردم و هوشمندی رهبر معظم انقلاب، دشمنان نتوانسته اند كوچكترین خدشه ای بر این نظام وارد كنند.

 

۹دی روز آگاهی،بیداری، و بصیرت  ملت ایران در برابر دشمن بود

 

 

ماموستا مصطفی شیرزادی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان داشت: حماسه ۹ دی ماه روز تجلی بصیرت و موقعیت شناسی مردم بود که ایام الله نام گرفت و نباید این روزهیچ گاه فراموش گردد چرا که برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی بوده که هیچ گاه از ذهن مردم فراموش نخواهد شد.

وی ادامه داد: مردم آگاه ایران اسلامی با هدایت های رهبر معظم انقلاب در ۹ دی ماه نقشه های شوم دشمن را سرکوب کردند و چراغ فتنه ای که بیش از ۱۰ سال برای آن برنامه ریزی کرده بودند خاموش شد.

ماموستا شیرزادی عنوان نمود: روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند و در میان گرد و غباری که فتنه گران به پا کرده اند هرگز، نه راه را گم می کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است برمیدارند.

این ماموستای اهل سنت تصریح کرد: وقتی دشمن به این نتیجه رسید که دسیسه‌های او مؤثر واقع نمی‌شود و ایران سال به سال قدرتمندتر از گذشته می‌شود انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را فرصتی ایده‌آل برای وارد کردن ضربه کاری بر پیکره نظام اسلامی دید و با القای شائبه تقلب در انتخابات و بدبین کردن مردم به نظام در صدد تدارک فتنه‌ای بزرگ برآمد.

وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی آب روی آتش فتنه ۸۸ بود، گفت: مردم در انتخابات سال ۸۸ بعد از آنکه متوجه اصل قضیه شدند و احساس کردند فتنه ای بزرگ می‌خواهد در جامعه شکل بگیرد با خلق حماسه ۹ دی و آمدن به خیابان‌ها در این روز، از ارزش‌های نظام اسلامی و رهبری جامعه پشتیبانی کردند و موجب شدند تا وحدتی دوباره در جامعه شکل گیرد.

ماموستا شیرزادی در پایان  گفت: حماسه ۹ دی یک امتحان عظیم الهی بود و باید آن را به عنوان سالروز میثاق امت و امام پاس داشت.

 

نهم دی تجلی واقعی آرمان های انقلاب و حمایت از انقلاب و تایید نظام است

 

 

ماموستا عزیز امیری امام جمعه موقت دهگلان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به حادثه عظیم ۹ دی ماه خلق این حماسه را تیری خلاص بر تبلیغات واهی دشمنان انقلاب توسط مردم ابران اسلامی دانست و گفت: حادثه عظیم و بی نظیر که باعث نابودی فتنه ۸۸ شد نشان از پایبندی مردم ایران اسلامی به نظام، مقام معظم رهبری واعتقادات دینی بود که مردم برای حفظ و پاسداری از انقلاب و نظام ایستاده اند.

 

وی حضور گسترده مردم در نهم دی سال ۸۸ را تجلی واقعی آرمان های انقلاب و اوج عظمت حضور آحاد جامعه و حمایت آنان از ارزشهای دینی و انقلابی و تایید نظام دانست و ضمن تاکید بر بهره گیری رهنمودهای رهبر معظم انقلاب افزود: حماسه ۹ دی ماه بر همگان روشن ساخت که مردم برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی لحظه ای درنگ نکرده و همواره مقابل دشمنان مقاومت می‌کنند.

 

امام جمعه موقت دهگلان با بیان این که ملت با بصیرت و انقلابی ایران اسلامی در نهم دی ماه سال ۸۸ به بساط فتنه گری در این کشور پایان دادند، افزود: مردم با حضور حماسی و بی نظیر خود ثابت کردند قدرتمندانه پشت انقلاب، نظام و رهبری خواهند ماند.

 

ماموستا امیری با بیان این که دشمن همواره در کمین نشسته تا به انقلاب و نظام اسلامی ضربه بزند، بیان داشت: تا زمانی که این مردم هوشیارانه در صحنه حضور دارند دشمن به هیچ یک از اهداف خود دست نخواهد یافت و حضور مردم همواره پشتوانه محکمی برای انقلاب و نظام در برابر توطئه دشمنان است.

 

بصیرت نقطه خلق حماسه ۹ دی سال ۸۸ است

 

 

ماموستا لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی ضمن گرامیداشت یوم الله حماسه ۹ دی, اظهار داشت: ولایت فقیه در حکومت اسلامی ایران سبب اتحاد و انسجام ملی و اعتلای پرچم نبوی و قدم گذاشتن در ادامه راه مسیر حرکت حکومت دینی پیامبر (ص) است.

 

وی با تاکید بر اینکه ولایت فقيه موجب سربلندی و سلامت ملت ایران و قوی شدن روز به روز انقلاب اسلامی ایران است، افزود: حماسه نهم دی و آغاز بصیرت مردم ایران در پیروی از رهبری و یکرنگی و یکدلی حزب‌الله است.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: حماسه ۹ دی در جهان طنین قوی بودن و همدلی ملت ایران و نعمت الهی پیروی از ولایت را به نمایش گذاشت.

 

وی عنوان کرد: در این روز مردم ایران در پاسخ به یاوه گویان و توهین کنندگان به اعتقاد ولایت پذیری و حماسه های عاشورایی امت ایران ، با حضور حماسی خود جواب دندان شکن دادند.

 

ماموستا محمدیان اضافه کرد: در حماسه ۹ دی ملت ایران با همنوایی حماسه بیعت دوباره با رهبری را ثابت کردند.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار تصریح کرد: این ایام جزء ایام الله و از شعائر پر افتخار ما محسوب می شود و هر آنچه باعث ماندگاری و دوام این مسیر بصیرتی و ایمانی باشد با رعایت تمام اصول اخلاقی باید انجام گردد.

 

ماموستا محمدیان تاکید کرد: ما جامعه کورد ایران با تمام وجود در این ایام بیعت و پیروی از ولایت فقیه را اعلام می کنیم.

 

۹ دی نماد بصیرت و ولایت‌مداری ملت ایران در برابر دشمنان و فتنه‌گران است

 

 

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه بصیرت و تسلیت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: حماسه حضور و نقش‌آفرینی مردم در یوم الله ۹ دی ماه ۱۳۸۸ در مقابل فتنه عمیق و پیچیده معارضان داخلی و خارجی بلاشک یکی از نقاط عطف و تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را نماد بصیرت و حضور به موقع مردمی در میدان دفاع از انقلاب بیان فرمودند.

 

وی افزود: فتنه ها پیچیده تر و سخت تر شده است، فتنه ای که به بهانه بنزین شاهد آن بودیم با فتنه ای که در سال ۸۸ رخ داد متفاوت بود ، ابزارها وسیله های فتنه تغییر کرده است، گاهی فتنه ای برپا می شود تا خواص جامعه را نشانه رود ،  مردم در خاموش کردن آتش فتنه نقش بسزایی داشتند و در هیچ کجای دنیا فتنه ها و آشوب ها توسط مردم مهار نمی شود، تنها ملت ایران است که با تکیه بر آموزه های دینی و بصیرت الهی خود فتنه ها را مهار می کند.

 

ماموستا خدایی تصریح کرد: آنچه که سبب شده ملت هوشیار و آگاه ایران وقایع تلخ را پشت سر بگذارد یکی فهم و بصیرت و دیگری رهبری آگاهانه مقام معظم رهبری بوده و ﺣﻤﺎﺳﻪ ۹ دی نشان داد هرﮔﺎه ﻣﻠﺖ اﯾﺮان ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﺻﻞ ﻧﻈﺎم اسلامی و ارﮐﺎن آن اﺣﺴﺎس ﺧﻄﺮ کنند، ﺑﺎ همه ظﺮﻓﯿﺖ، ﺗﻮطﺌﻪ دﺷﻤﻦ را درهم ﻣﯽ ﺷﮑﻨﺪ.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۹ دی نماد بصیرت و ولایت‌مداری ملت ایران در برابر دشمنان و فتنه‌گران است، اضافه کرد: حماسه ۹ دی نماد سربلندی، استقلال و بصیرت مردمی است که برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند، این روز عظیم با عنوان روز “بصیرت”تبدیل به یوم الله شد و در این روز دشمنان خدا و دینش مأیوس و نا امید شدند و جنود الهی بر جنود شیطان غلبه کردند، مردم در این روز به سران فتنه و حامیان آن‌ها نشان دادند که تا آخرین نفس به اعتقادات و نظام مقدس خود پایبند هستند و هیچکس با هر ترفند و حیله ای نمی تواند بر این اعتقاد و باور مردم غلبه کند.

 

ماموستا خدایی در پایان با تأکید بر اینکه حذف ولایت فقیه اهم اهداف این فتنه بود، بیان کرد:  ملت ما بیدار است و در برابر تمام زیاده خواهی‌های دشمن ایستاده است، عده‌ای در تلاشند تا راه نفوذ به کشور را باز کنند، اما رهبری فرمودند به شدت با این جریان مقابله خواهد کرد، دشمن از ابتدا در هر مرحله که برنامه خود را بر علیه این نظام پیاده می کند با شکست سختی مواجه می شود و در ۹ دی نیز مردم با آگاهی کامل تیر خلاص به افکار پلید دشمنان زدند.

 

حماسه ۹ دی، حضور ماندگار مردم ایران در برابر توطئه دشمنان بود

 

 

ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی، با اشاره به اینکه خواص بی بصیرت هرگز حقایق نظام را درک نکردند و هموار در زمین فتنه گران حضور داشتند، اظهار کرد: حماسه‌ای که ملت بزرگ ایران در این روز به‌طور خودجوش خلق کرد، هرگز از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد، وقتی مردم متوجه فتنه در سال ۸۸ شدند با حضور میلیونی در خیابان ها از نظام اسلامی و ارزش های آن دفاع کردند و درس بزرگی به فتنه گران دادند، با مدیریت مدبرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری نقشه دشمنان و فتنه گران در دی ماه سال ۸۸ نقش بر آب شد،  ملت بزرگ ایران با حضور در تمامی صحنه های انقلاب دشمنان را از رسیدن به اهداف پلید خود مایوس خواهند کرد.

 

وی افزود: نهم دی ماه، نماد حضور ملت با بصیرت در صحنه دفاع از دین مبین اسلام، فرهنگ استقامت و ایستادگی و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، دفاع از مقدسات و فطرت قرآن و اهل بیت علیهم السلام، ولایت پذیری و وحدت در مقابل استکبار و  ۴۰ سال تجربه در مقابل دسیسه های دشمنان نظام و انقلاب است.

 

ماموستا کریمی تصریح کرد: فتنه ۸۸ ریشه داخلی، منطقه ای با دخالت آل سعود و سران سلطه و استکبار یعنی آمریکا و اسرائیل غاصب داشت که با بیانات و چند کلام آرام بخش مقام معظم رهبری تمام برنامه های دشمن خنثی شد و علاوه بر حفظ اصل نظام که از اوجب واجبات است، به تقویت و استحکام بخشی به نظام پرداخته شد و برتری اسلام بر کفر جهانی به نمایش در آمد.

 

وی با بیان اینکه ملت ایران اسلامی در طول تاریخ همواره نشان داده اند که دشمنان خود را به خوبی می شناسند و ثابت کرده اند که  هرگز فریب آنان را نخواهند خورد و دشمنان را زیر پا خواهند گذاشت، اظهار کرد: امت حزب الله ایران با وجود تجربه سال های ۷۸، ۸۸  و ۹۶ یک بار دیگر در پی حوادث اخیر آبان ماه نشان دادند که نه تنها از آرمان های خود در قبال حفظ و حراست از انقلاب اسلامی کوتاه نیامده بلکه با حضور در خیابان ها و اعلام انزجار از هنجارشکنان مصمم تر از پیش اجازه دخالت دشمنان و مزدوران را در رقم زدن سرنوشت این کشور ندادند.

 

ماموستا کریمی در ادامه اضافه کرد: مردم مسلمان ایران با درک شرایط حساس کشور راه خود را در بحبوحه هیاهوی ضد انقلاب و بزرگنمایی آن از سوی رسانه‌های خارجی پیدا کردند و با حضور خروشان و یکپارچه، اقتدار الهی و ملی خود را به نمایش گذاردند؛ بی‌گمان تداوم انقلاب اسلامی و تحقق آرمان‌های آن در گذر زمان مشروط به تقویت ایمان، آگاهی، اتحاد و بصیرت است، حماسه نهم دی، حماسه همه مردم ایران در برابر توطئه دشمنان بود و این روز بزرگ متعلق به هیچ جریان سیاسی نیست که آن را دستاویز حمله به رقیب سیاسی خود قرار دهد و روز وحدت مردم برای حفظ تمامیت ارضی کشور و جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

 

وی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی، گفت: توفیق روزافزون و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تا رسیدن به آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر انقلاب (ره)، تحت رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، از درگاه خداوند سبحان مسئلت می نمایم.