شهردار سنندج گفت: 3 هکتار از اراضی پارک کودک به مناسبت هفته منابع طبیعی در سنندج نهال کاری شد.

به گزارش نوای آبیدر، حشمت‌اله صیدی در حاشیه آغاز نهال‌کاری اراضی پارک کودک سنندج که با حضور جمعی از مسئولان صورت گرفت، اظهار کرد: کاشت و حفاظت از درخت و منابع طبیعی وظیفه آحاد جامعه است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۵ هکتار اراضی تپه پیر چنار و پارک کودک با  مشارکت سپاه و منابع طبیعی  نهال کاری شد،گفت: امسال هم به مناسبت هفته منابع طبیعی عملیات نهال کاری ۳ هکتار از اراضی پارک کودک انجام خواهد شد.

شهردار سنندج تصریح کرد: ۵ هزار اصله نهال  شامل گونه‌های  بومی و متناسب با شرایط آب و هوایی و نیاز آبی پایین شامل سنجد، ارغوان، زبان گنجشک، بادام تلخ و زالزالک در پارک کودک  و دیگر پارک های جنگلی کاشت می‌شود.

صیدی همچنین تاکید کرد: تامین آب این مسیر از ایستگاه پمپاژ چشمه گویزه کویر تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: عملیات چاله‌کنی با اندازه ۵۰*۵۰ با فاصله استاندارد ۴ متری جهت غرس و کاشت نهال انجام شده است.

ضرورت حفظ و نگهداری از نهال‌های کاشته شده 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اظهار داشت: شهرداری در این دوره با حمایت اعضای شورای شهر و مسئولان استانی اقدامات ارزنده‌ای در خصوص توسعه فضاهای سبز در سطح شهر صورت داده است.

شهرام ملکی گفت: کاشت نهال در سطح شهر کاری بسیار مهم و ارزشمند است، اما حفظ و نگهداری از نهال‌های کاشته شده نیز بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: برنامه‌ریزی لازم برای احداث فضای سبز در دیگر نقاط سطح شهر نظیر نواحی منفصل شهری صورت گرفته که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.