معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از مستقر شدن ۳ اکیپ سیار آتش ‌نشانی در چند نقطه از سطح شهر سنندج همزمان با روز طبیعت خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، صالح زندی با بیان اینکه آتش‌نشانان سنندجی در روز طبیعت در آماده باش کامل خواهند بود، اظهار کرد: هر ساله بر اساس سنت دیرینه شهروندان در روز ۱۳ فروردین به دامن طبیعت روی می‌آورند.

 

وی بیان کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از چرخه گسترش این بیماری انتظار می‌رود که شهروندان همانند سال‌های گذشته از تجمع در دامان طبیعت و فضاهای سبز خودداری نمایند تا شاهد افزایش شمار بیماران نباشیم.

 

وی گفت: این سازمان براساس رسالت کاری خود و در راستای کاهش حوادث و امدادرسانی بموقع به شهروندان تمهیدات لازم را به مناسبت روز طبیعت صورت داده است.

 

وی از استقرار ۳ اکیپ سیار آتش‌نشانی در چند نقطه از سطح شهر سنندج همزمان با روز طبیعت خبر داد و گفت: این ۳ اکیپ در پلیس راه سنندج – همدان، میدان جهاد به سمت جاده کرمانشاه و پارک کودک مستقر می‌شوند.

 

وی افزود: علاوه بر استقرار این ۳ اکیپ سیار، نیروهای عملیاتی سازمان در ۸ ایستگاه در سطح شهر در آماده باش کامل هستند.

 

زندی اعلام کرد: روشن کردن آتش در مراتع و احتمال آتش سوزی، سقوط کودکان از ارتقاع، غرق شدن در رودخانه از جمله حوادث تلخی است که شهروندان باید در روز طبیعت با رعایت نکات ایمنی از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنند.

 

زندی به شهروندان سنندجی توصه نمود: در صورت بروز هر گونه آتش سوزی و حریق از محل حادثه فاصله گرفته و ضمن حفظ خونسردی با سامانه ۱۲۵ تماس حاصل نموده تا اکیپ‌های استقرار یافته در نزدیکترین به محل حادثه اعزام شوند.

 

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همچنین تاکید کرد: در صورت روشن کردن آتش نسبت به اطفاء آن با خاک و آب اقدام نموده و از روشن کردن آتش در کنار درختان و دکل‌های فشار قوی برق خودداری نمایند.