مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج گفت: ابتدای امسال تاکنون 235 متکدی در سنندج جمع‌آوری و ساماندهی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر،‌صلاح‌الدین وکیلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور و فعالیت متکدیان در معابر سطح شهر  یکی از آسیب‌های اجتماعی است که بعضاً موجب نارضایتی شهروندان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا و با هدف کاهش پدیده زشت تکدیگری در سطح شهر طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان بصورت مستمر از سوی شهرداری سنندج اجرا می‌شود.

مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳۵ متکدی در سنندج جمع‌آوری شده است.

وکیلی با بیان اینکه جنسیت ۱۳۸ نفر از متکدیان جمع‌آوری شده مرد و ۹۷ نفر زن بوده‌اند، گفت: ۱۲۹ نفر از این افراد متعهد به ترک تکدی‌گری و ۱۹ نفر به شهرستان‌های محل سکونت خود انتقال داده شده‌اند.

وی از اسکان ۶ نفر از افراد بی‌سرپناه در همین راستا خبر داد و گفت: ۲۶ کودک متکدی نیز به خانواده‌های خود تحویل داده شده و یک نفر تحویل اورژانس اجتماعی شده است.

به گفته مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج، چهار نفر از افراد متکدی به دلیل بیماری به مراکز درمانی معرفی و بستری شده‌اند.