با آغاز واکسیناسیون عمومی، تمام عوامل سپاه پای کار آمده‌اند تا به مردم کمک کنند و بتوانند با راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون و جلوگیری از تجمعات پرخطر در مراکز بهداشت سبب آرامش خاطر مردم شوند.

به گزارش نوای آبیدر،‌سپاه بیت المقدس کردستان بر اساس ماهیت و وظایف ذاتی خود همواره در مقاطع مختلف در کنار مردم بوده و در مورد ویروس منحوس کرونا نیز از ابتدای شیوع با اقدامات مختلف نقش آفرینی کرده است.

سپاه کردستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان با غربالگری‌های وسیعی که انجام داد توانست دستاوردهای خوبی کسب کند و  پس از تهیه شدن طرح جامع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اقدامات مبارزه و کاهش آسیب ها را به شکل فراگیرتر انجام داد.

و اما با آغاز واکسیناسیون عمومی مردم استان تمام عوامل سپاه پای کار آمده‌اند تا با یاری خداوند متعال و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی به مردم کمک کنند تا بتوانند با راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیانسیون و جلوگیری از تجمعات پرخطر در مراکز بهداشت سبب آرامش خاطر مردم شوند.

 

۱۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در کُردستان راه اندازی شد

سردار علیرضا مدنی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان پیش از ظهر امروز در جلسه طرح شهید سلیمانی که به صورت ویدیو کنفرانس همزمان با سایر شهرستان ها برگزار شد اظهار داشت: با توجه به ابلاغ سازمان بسیج مبنی بر راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسون در کل کشور، ۱۰ مرکز تجمیعی در استان کردستان تا به امروز راه اندازی شده است که امکان افزایش مجدد آن در بعضی از شهرستان ها نیز وجود دارد.

وی گفت: سپاه تمام امکانات خود را پای کار خواهد آورد تا این مراکز بدون کمترین مشکلی راه اندازی شود و واکسیناسیون به حد قابل قبولی انجام گیرد.

به گفته ی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان؛ : راه اندازی این مراکز تجمیعی واکسیناسیون، گام بلند و موثری در کاهش بیماری کووید ۱۹ و افزایش سطح ایمنی جامعه در برابر ویروس کروناست.

سردار مدنی افزود: ملت ایران نشان داد که هرگاه بخواهد می‌تواند ظرفیت‌های انقلاب اسلامی را گرد هم آورد و کارهای بزرگی انجام دهد که این همت را در دفاع مقدس ،  در برابر تحریم ها و تهدیدهای دشمن دیدیم و امروز نیز در مقابله با کرونا از این ظرفیت استفاده می شود.

وی تاکید کرد: باید تعداد تزریقات در مراکز تجمیعی واکسیناسیون بالا رود تا امنیت نسبی فکری در بین مردم افزایش پیدا کند.

 

بسیج از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تمام ظرفیت در خدمت مردم بوده است

در ادامه دکتر محسن رمضانزاده مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان اضافه کرد: در راستای اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی و تداوم همکاری‌های سپاه و بسیج با دانشگاه علوم پزشکی استان، مرکز تجمیعی واکسیناسیون در ۱۰ پایگاه آغاز به کار کرده است.

وی با بیان این‌که بسیج از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تمام ظرفیت در خدمت مردم بوده و سعی کرده با یاری رسانی به کادر درمان باری از دوش آنها بردارد، افزود: در شهرستان‌های بانه، بیجار، دیواندره، سروآباد، قروه، کامیاران و دهگلان هر کدام یک پایگاه و در سنندج و مریوان هر کدام ۲ پایگاه فعال است.

رمضانزاده گفت: پایگاه های تجمیعی در شهرستان سقز نیز در حال راه‌اندازی است.