فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج گفت: ۱۲ پایگاه در این شهرستان مجری طرح شهید سلیمانی هستند و ۸۰ تیم رصد و شناسایی زیر نظر این پایگاه ها مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی و خانواده های آنان هستند.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ حسن عسگری ظهر امروز در بازدید از روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: این طرح با همکاری سپاه، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی در استان برگزار می‌شود و در شهرستان سنندج به عنوان مرکز استان این طرح از اول آذرماه امسال شروع شده است.

وی افزود: در شهرستان سنندج ۱۲ پایگاه مقاومت بسیج به عنوان پایگاه ثابت برای اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی مشخص شده اند و در هر کدام از این پایگاه ها یک نفر پزشک، یک نفر پرستار و تیم‌های مراقبتی و حمایتی بسیج به همراه تیم‌های نظارتی هلال احمر حضور دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اعلام کرد: در حال حاضر ۸۰ تیم رصد و شناسایی زیر نظر این ۱۲ پایگاه مشغول به فعالیت هستند و طی ۲۵ روز از اجرای این طرح تاکنون به ۲ هزار و ۳۵۶ نفر خدمات مشاوره ای ارائه شده است.

عسکری افزود: تیم های مراقبین سلامت برای خدمت رسانی به ۱۵۷ نفر به درب منازل مراجعه کرده اند و اقدام به انجام تست سریع کرونا از این افراد کرده اند.

وی اعلام کرد: از مجموع تست های گرفته شده ۵۲ نفر تستشان مثبت شده و این افراد علاوه بر حمایت های پزشکی از بسته های معیشتی نیز برخوردار شدند.

عسکری اعلام کرد: این طرح تا اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و امیدواریم به برکت نام مقدس شهید سلیمانی شاهد ریشه‌کنی این ویروس منحوس در سطح استان باشیم.