فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ۴۴۹ هزار و ۲۹۹ نیروی بسیجی در استان سازماندهی شده اند و آماده هرگونه ماموریت هستند.

سردار سید صادق حسینی روز چهارشنبه در گردهمایی بزرگ بسیجیان سنندج اظهار کرد: هفته بسیج را خدمت بسیجیان عزیز کردستان و حاضرین در این جمع و خانواده معزز شهدا و ایثارگران تبریک می گوییم و یاد و نام شهدای بسیجی را برای همیشه تاریخ در قلبمان زنده نگه خواهیم داشت.

وی افزود: از حضور با نشاط و با انگیزه و غرورآفرین شما بزرگواران تقدیر و تشکر داریم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: بعد از دو سال از شیوع کرونا اولین مجلس باشکوهی در این سطح را تجربه می کنیم و امیدواریم هرچه زودتر زندگی مردم به حالت عادی بر گردد.

سردار حسینی افزود: امام بزرگوار فرمودند بسیج مدرسه عشق و مکتب شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های آن اذان شهادت سردادند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) با زیبایی هرچه تمام نقشه ترسیم بسیج مستضعفین را صادر فرمودند و برکات این مکتب را در ۴۲ سال اخیر تجربه کردیم.

سردار حسینی افزود: بسیج حلال مشکلات مردم و عامل تقویت وحدت عمومی و ایجاد کننده امنیت پایدار و خار چشم دشمنان و ارتش اعتقادی کم هزینه می باشد.

وی اظهار داشت: پیروزی در دفاع مقدس و حضور در سازندگی کشور و حوادث طبیعی و خدمات رسانی و طرح شهید سلیمانی تنها با نقش آفرینی بسیج به نتیجه رسیده است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: بسیج عامل قدرت کشور و ارتش مردمی است که چشم دشمنان را کور کرده است.

سردار حسینی افزود: بسیج برخواسته از مکتب و فرهنگ عاشورایی است و تبلور این مکتب را در این مدت شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیج حرکت جمعی، فرهنگی و اعتقادی مردم برای نگهداری مردمی ترین انقلاب جهان و عامل افتخار و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امروز همزمان در همه شهرستان های استان بیش از ۱۲ هزار بسیجی دریادل و ایثارگر امروز در اجتماعات هفته بسیج حضور دارند.

سردار حسینی افزود: ۴۴۹ هزار و ۲۹۹ نیروی بسیجی در استان سازماندهی شده اند و آماده هرگونه ماموریت هستند.

وی تصریح کرد: ۱۰۳ گردان عملیاتی بسیج در استان ساماندهی شده اند تا از آرمان های والای انقلاب اسلامی در استان کردستان حراست کنند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ۷۴۰ پایگاه با ۱۵ هزار گشت رضوین در امنیت محلات ایفای نقش می کنند و در جریان انتخابات امسال نیز بیش از دو هزار و ۶۸۱ نفر به یاری نیروی انتظامی آمدند.

فعالیت ۱۵۰۰ گروه جهادی بسیج در کردستان

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: بیش از هزار و ۵۰۰ گروه جهادی در. استانی محرومیت زدایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان فعالیت دارند که در نقاط شهری و روستایی به خدمت رسانی به مردم مشغولند.

سردار حسینی افزود: در طول دو سال از شیوع ویروس کرونا شاهد کمک ۱۹۹ میلیارد تومانی به مردم استان در قالب رزمایش کمک مومنانه، اهدای جهیزیه، بسته های معیشتی، بسته های بهداشتی، لوازم التحریر بودیم.

وی خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر ۶۰۱ زندانی جرایم غیر عمد توسط بسیجیان استان به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند و در هفته جاری ۱۱۷ زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به خدمات درمانی بسیج در قالب طرح شهید رهنمون در استان اشاره کرد و گفت: طی یک سال اخیر در قالب طرح شهید رهنمون با ظرفیت ۶۵ تیم و ۲۴۰ نفر روز بیش از ۹ هزار ویزیت رایگان چشم پزشکی و بیش از هشت هزار عینک رایگان و ۶۳ عمل جراحی انجام شد.

سردار حسینی افزود: راه اندازی بیمارستان صحرایی در روستای نگل و ارائه خدمات پزشکی رایگان طی سه روز به اهالی منطقه از دیگر خدمات درمانی بود که طی این مدت انجام شده است.

وی اعلام کرد: ۷۱۸ حلقه صالحین برای ترویج فرهنگ اسلامی در استان تشکیل شده است و ۱۱۰ هیأت اندیشه ورز بسیج در قالب کارگروه های تخصصی مجمع بسیجیان استان فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: هیأت های اندیشه ورز بسیج آماده هرگونه مشورت و همکاری با استاندار جدید کردستان در جایگاه مشورتی و مدیریتی هستند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پایان سخنان خود به دستاوردهای طرح شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از ۶۵۸ هزار کردستانی واکسن کرونا را دریافت کردند که حدود ۵۳ درصد از جمعیت هدف استان است و امیدواریم در روزهای آتی شاهد افزایش میزان واکسیناسیون باشیم.