مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی از برقراری بیمه بیکاری برای ۲ هزار و ۴۴۶ نفر در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ در مجموع ۳ هزار و ۸۱ نفر در استان از صندوق تأمین اجتماعی بیمه بیکاری را دریافت کرده اند.

به گزارش نوای آبیدر ، فرزاد پیشکاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز مردم به واسطه مشکلات اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه دشمنان با تنگناهایی مواجه هستند اما اصحاب رسانه با امیدبخشی در جامعه زمینه ساز کاهش این آلام اجتماعی شده اند.

وی افزود: جامعه کارگری استان کردستان نیز قدردان روشنگری ها و خدمات فعالان رسانه ای استان هستند.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: پنجم تا دوازدهم اردیبهشت به عنوان هفته گرامیداشت خدمات کارگران نامگذاری شده است و در این هفته خدمات و تلاش های جامعه کارگری در مسیر توسعه و سازندگی کشورمان به عموم مردم اطلاع رسانی می شود.

پیشکاری افزود: جامعه کارگری در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و اکنون در دوران مقابله با هجمه ها و تحریم های اقتصادی دشمنان به نقش آفرینی پرداخته اند.

وی در ادامه سخنان خود به برنامه های هفته کارگر در استان کردستان اشاره کرد و گفت: تجلیل از خانواده های شهدای کارگر، سرکشی از کارگران از کارافتاده، افتتاح مراکز بهداشت خانه های کارگر، دیدار با نخبگان و شرکت های دانش بنیان، معرفی زنان سرپرست خانوار فعال در حوزه کارگری، مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله این برنامه هاست.

پیشکاری اظهار داشت: هم اکنون ۷۸ خانه بهداشت در کارگاه تولیدی استان مستقر هستند و ۱۱ خانه بهداشت در استان کمبود داریم که با همکاری سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای تحقق این مهم نیز اقدام می کنیم.

وی افزود: در مجموع ۷ هزار و پنج طرح دادخواست به حوزه روابط کار تحویل داده شده و ۵ هزار و ۷۹۱ رأی توسط هیأت تشخیص صادر شده که ۲ هزار و ۱۶۸ رأی منجر به سازش شده است و کارگران به شغلشان ادامه داده اند.

پیشکاری خاطرنشان کرد: در مجموع هزار و ۱۲۷ مورد رأی قطعی توسط شورای حل اختلاف صادر شده است که ۶۵ مورد منجر به سازش شده است.

وی در ادامه سخنان خود از فعالیت ۱۱۳ تشکل کارگری و ۵۰ تشکل کارفرمایی در سطح استان خبر داد و گفت: هم اکنون پنج انجمن صنفی کارفرمایی نیز در سطح استان فعالیت دارند.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی از برقراری بیمه بیکاری برای ۲ هزار و ۴۴۶ نفر در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ در مجموع ۳ هزار و ۸۱ نفر در استان از صندوق تأمین اجتماعی بیمه بیکاری را دریافت کرده اند.

پیشکاری اظهار کرد: هزار و ۹۲۵ تعاونی در سطح استان داریم که ۱۸۴ هزار و ۵۸۴ نفر عضو این تعاونی ها هستند.

وی افزود: بخش تعاون می تواند گره گشای توسعه اشتغال و تولید در استان باشد که برای توسعه این عرصه نیازمند فرهنگ سازی و تغییر نگرش ها هستیم.

پیشکاری همچنین از انجام ۹ هزار و ۷۱۶ بازرسی از کارگاه های سطح استان خبر داد و گفت: این بازرسی ها با هدف حمایت از جامعه کارگری انجام می شود و یکی از کلیدی ترین فعالیت های این اداره کل است.