مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان گفت: تاکنون ۱۸ هزار فقره اموال دولتی شناسایی شده که ۹۰۰ فقره فاقد سند هستند.

به گزارش نوای آبیدر، مشیرپناهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئولیت خزانه دولت بر عهده این اداره کل بوده و می توان گفت که دخل و خرج دولت در استان ها با تلاش همکاران ما در این مجموعه عملیاتی می شود.

وی افزود: اعمال نظارت مالی به وسیله ذی حسابان این اداره کل انجام می شود و در این راستا دریافت و پرداخت هایی که در استان انجام می شود توسط خزانه داری استان انجام می شود.

محمدی خاطرنشان کرد: مدیریت نقدینگی، مدیریت هزینه و منابع اعتبارات دولتی از اولویت های دولت سیزدهم است.

وی افزود: وصول درآمدهای استان از طریق خزانه استان انجام می شود و گزارش درآمد های دولت که هر ماهه تهیه می شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ اعتبارات هزینه ای و عمرانی استان ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای و ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک بوده است.

محمدی افزود: در بحث اعتبارات هزینه ای شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی و اعتبارات تملک دارایی شاهد تحقق ۶۱ درصدی بوده ایم و در حوزه اعتبارات عمرانی خوشبختانه رشدی ۱۲۰ درصدی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت هدفمند اموال و دارایی های دولت از جمله اولویت ها بوده و در این راستا شناسایی اموال دولت از طریق سامانه تخصصی انجام شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان اعلام کرد: تاکنون ۹۷ درصد اموالی که شناسایی شد در سامانه ثبت شده است.

محمدی افزود: تاکنون ۱۸ هزار فقره اموال دولتی شناسایی شده که ۹۰۰ فقره فاقد سند هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴۹ مورد اموال مازاد در سطح استان شناسایی شده است که ارزش این اموال ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

محمدی افزود: تاکنون ۳۱ مورد اموال دولتی به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به فروش رفته است که جهاد کشاورزی دارای بیشترین اموال مازاد و بیشترین فروش بوده و استانداری و دامپزشکی دیگر دستگاه های پیشرو بوده اند.

وی تصریح کرد: منابعی که از فروش انجام می شود به دستگاه اجرایی بر می گردد و این مهم در راستای مولد سازی و فروش اموال و دارایی های مازاد دولت است.

محمدی افزود: اقشار مختلف مردم می توانند ما را در شناسایی اموال مازاد دولتی یاری کنند و از طریق سامانه سوت زنی به اعلام موجودیت این اموال کنند و از جایزه ۵۰ میلیون تومانی نیز بهره مند شوند.