همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، یادواره شهدای بخش کلاترزان در روستای سالیان برگزار شد.

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج عصر امروز در یادواره شهدای بخش کلاترزان در مسجد جامع روستای سالیان اظهار کرد: خداوند هیچ طریقی برای غلبه کافران بر مسلمانان قرار نداده است.

 

وی افزود: امام خمینی (ره) با تمسک به آیات قرآن کریم به مقابله با دنیای کفر رفت و پایه های طاغوت و استکبار را نابود کرد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار داشت: هر جا با تکیه بر خداوند متعال پیش برویم موفق خواهیم شد و امام خمینی (ره) این مهم را با همراهی مردم به جهانیان نشان داد.

 

عسکری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در طول این ۴۲ سال همواره مورد هجمه دشمنان بوده است اما مردم ایران بر اساس موازین شرعی زندگی کرده اند و روز به روز دستاوردهای بزرگتری کسب می کنند.

 

وی افزود: مشکلات زیادی داریم که بخشی از آن ها ناشی از تحریم ها و توطئه‌های دشمنان است اما در سایه همین تحریم ها ما پیشرفت کردیم و الان جزو پنج قدرت موشکی و پهپادی دنیا هستیم.

 

عسکری خاطرنشان کرد: روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم اما همه ما باید بدانیم که آینده از آن اسلام خواهد بود.

 

ماموستا هوشیار میری امام جمعه روستای آویهنگ هم به عنوان دیگر سخنران این مراسم اظهار کرد: حتی کرونا هم نمی تواند جشن و سرور ما را برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران مخدوش کند.

 

وی افزود: مقایسه قبل از انقلاب با اکنون بسیاری از موارد را روشن می کند و مستکبرین جهانی نتوانسته و نخواهند توانست در مسیر عزتمند ملت ایران خدشه ای ایجاد کنند.

 

دیدار با خانواده شهید محمد صدیق نوری که در سال ۶۴ توسط ضد انقلاب به شهادت رسید از دیگر برنامه های سفر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در منطقه کلاترزان بود.