همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی یادواره شهدای بخش سیروان با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و جمعی از مسئولان استانی در روستای محراب برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در این مراسم اظهار کرد: استقبال بی نظیر مردم این روستا و روستاهای اطراف از یادواره شهدای منطقه شایسته تقدیر است .

وی افزود: امروز به دلیل شرارت های آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونسیتی شاهد ناامنی در کشورهای منطقه هستیم و اکثریت کشورهای اسلامی منطقه دچار ناامنی شده اند.

عسکری اظهار داشت: به برکت خون شهدا شاهد امنیت پایدار در کشورمان هستیم و کردستانی ها هم با تقدیم ۵۴۰۰ شهید در ایجاد این امنیت سهیم بوده اند.

وی افزود: ما به برگزاری این یادواره ها نیاز داریم تا همواره در مسیر اسلام و آموزه های قرآنی گام برداریم و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج اظهار کرد: از مسئولان استانی خواستاریم که میراث شهدا را که خدمت به مردم است مد نظر قرار دهند.

ماموستا دبیری امام جماعت روستای محراب نیز در این مراسم اظهار کرد: انتظار داریم مدیران و مسئولان به امانتی که همانا خدمت به مردم است وفای عهد کنند.

وی افزود: امیدواریم این یادواره زمینه ساز رفع مشکلات و دغدغه های مردم منطقه شود.

ماموستا دبیری در ادامه سخنان خود به مشکلات این روستا اشاره کرد و گفت: انتظار داریم حمایت معیشتی از نیازمندان، روحانیون و طلاب منطقه بیشتر شود.

وی افزود: اکثر خطوط ثابت روستا قطع است و مشکل کارگذار مخابرات داریم.

ماموستا دبیری اظهار کرد: وعده های چند ساله آقای استاندار و مسئولان شهرستانی در راستای رفع مشکلات روستای محراب و روستاهای منطقه محقق نشده و هنوز جاده مواصلاتی ما خاکی و صعب العبور است.

وی افزود: صخره های سنگی پشت روستا در ایام مختلف ریزش کرده و تاکنون جان سه نفر از هم ولایتی هایمان را گرفته است لذا انتظار داریم ستاد مدیریت بحران و بنیاد مسکن در این خصوص اقدام جدی کنند.

ماموستا دبیری با انتقاد از محقق نشدن وعده های استاندار کردستان در خصوص راه اندازی پمپاژ آب باغات روستای محراب افزود: هم اکنون چندین هکتار باغ مثمر در حال خشک شدن است و معیشت این روستای هزار و ۵۰۰ نفری در خطر است.

وی از کمک به تجهیز و نوسازی مسجد روستا، تجهیز زمین ورزشی و ایجاد سالن ورزشی، انتقال برق به خانه باغ ها و اجرای طرح هادی روستا به عنوان دیگر دغدغه های اهالی روستای محراب نام برد.

انتهای پیام/