استاندار کردستان با اشاره به اهمیت کارهای جهادی، گفت: گروه‌های جهادی در استان باید در مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز ورود پیدا کنند.

به گزارش نوای آبیدر، اسماعیل زارعی کوشا روز شنبه در مراسم روز بسیج سازندگی و رزمایش سراسری جهادگران فاطمی در سنندج اظهار کرد: زمینه‌ برای انجام فعالیت گروه‌های جهادی در استان کردستان فراهم شده است.

وی افزود: جبران عقب ماندگی‌های مزمن تاریخی کردستان در قالب کار و اقدامات روزمره و عادی قابل جبران نیست و این مهم تنها با کار جهادی امکان‌پذیر است.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: امسال برای آبرسانی به ۱۶۹ روستای کردستان اعتبار ۵۲۷ میلیارد تومانی تخصیص یافته است و این امر توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) عملیاتی می‌شود که در تاریخ استان اقدامی بی سابقه به شمار می‌رود.

زارعی کوشا با اشاره به اینکه کار جهادی در قالب بخشنامه و دستورالعمل‌های مرسوم و جاری نمی‌گنجد، عنوان کرد: در طول دوران حیات انقلاب اسلامی هرجا شاهد حضور جهادگران و گروه‌های جهادی بودیم موفق به انجام کارهای بزرگ شدیم که نمونه موفق آن در دوران دفاع مقدس و عرصه های دفاعی کشور قابل مشاهده است.

استاندار کردستان تأکید کرد: گروه‌های جهادی باید با بهره گرفتن از تجربیات موفق و مطالعات دقیق علمی سنگ بنای کارهای ماندگار در استان را بگذارند و ما نیز امیدواریم در این دولت زمینه بیش از پیش حضور و فعالیت گروه‌های جهادی در استان فراهم شود.

وی کار گروه‌های جهادی را تنها منوط به طرح ها و پروژه‌های عمرانی ندانست و گفت: ما نیاز داریم گروه‌های جهادی به عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز ورود کنند تا در این بخش نیز بتوانیم وضعیت را ساماندهی کنیم.