نظارت ضعیف سازمان تاکسی رانی موجب افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در ایستگاه های مختلف در سطح شهر شده و نارضایتی عمومی و سردرگمی شهروندان را به دنبال داشته است.

به گزارش نوای آبیدر، شهروندان سنندجی از کرایه های نامتعارف تاکسی در برخی مسیرهای این شهر گله مند هستند و رانندگان تاکسی نیز از اعلام نشدن نرخنامه جدید کرایه تاکسی مربوط به سال جاری انتقاد داشته و از کم توجهی شورای اسلامی نسبت به این موضوع معترض‌اند.

طبق گفته شهروندان سنندجی بیش از ۱۰ روز است که نرخ کرایه از سوی برخی رانندگان تاکسی و مسافربرهای شخصی افزایش یافته و با وجود اعلام نارضایتی شهروندان سنندجی در این رابطه به شهرداری و تاکسیرانی اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.

حسام اسدی از شهروندان سنندجی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدراظهار کرد: بسیاری از رانندگان تاکسی با افزایش خودسرانه ۴۰ تا ۵۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی بدون اینکه از مراجعه قانونی و رسانه ها اعلام رسمی شده باشد زمینه ساز نارضایتی مردم و مشکل آفرینی برای شهروندان شده اند.

وی افزود: در شرایط کرونایی بسیاری از شهروندان سعی می کنند از حمل فیزیکی پول خودداری کنند و تنها مبلغ جزئی برای کرایه تاکسی را با خود همراه داشته باشند که متأسفانه افزایش خودسرانه کرایه های تاکسی موجب بروز مشکلات و درگیری هایی بین مسافران و رانندگان تاکسی شده است.

اسدی افزود: به عنوان مثال در نرخ نامه سازمان تاکسی رانی سنندج مبلغ ۲۸هزار ریال برای مسیر میدان آزادی به سمت شهرک بهاران در نظر گرفته شده است که رانندگان تاکسی تا چند روز پیش ۳۰ هزار ریال از مردم دریافت می کردند اما به ناگاه این نرخ با افزایش چشمگیری همراه شده و الان برخی از رانندگان تا ۵۰ هزار ریال نیز از مسافران دریافت می کنند.

فردین محمدی ساکن شهرک مولوی سنندج نیز در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: بر اساس نرخ رسمی سازمان تاکسی رانی باید تاکسی ها از میدان انقلاب تا شهرک مولوی و فرجه ۲۰ هزار ریال دریافت کنند اما متأسفانه از سال گذشته تا چند روز پیش ۲۵ هزار ریال دریافت می کردند.

وی افزود: اکنون نیز در اقدامی خودسرانه تعدادی از رانندگان تاکسی برای این مسیر ۳۰ هزار ریال و تعدادی نیز ۳۵ هزار ریال از شهروندان دریافت می کنند.

این شهروند سنندجی خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر و افرادی که این نرخ ها را برای تاکسی ها تعیین می کنند قطعا از وسایل نقلیه عمومی از جمله تاکسی استفاده نمی کنند چرا که اگر این آقایان درایت داشتند نرخ هایی همچون ۱۸هزار ریال و ۲۲هزار ریال را تعیین نمی کردند تا رانندگان تاکسی برای جبران پول های پرداختی مردم مبالغ بیشتری دریافت کنند.

صدیق.س یک راننده تاکسی در این خصوص گفت:در حالی که خودروهای مسافربر شخصی هر نرخی را که بخواهند از شهروندان دریافت می کنند اماتاکسیرانان با تمام مشکلات همچنان نرخنامه سال گذشته را دریافت می کنند که این عادلانه نیست و باید اصلاح شود.

وی افزود: ما نیز همچون شهروندان از نرخ های تعیین شده توسط شورای شهر ناراضی و سردرگم هستیم و امیدواریم این ناهماهنگی و بی توجهی هرچه زودتر رفع شود.

این راننده تاکسی خاطرنشان کرد: عدم توجه سازمان تاکسی رانی سنندج برای الکترونی کردن روند دریافت نرخ کرایه تاکسی در کنار عدم همکاری بانک های عامل سطح شهر برای تأمین اسکناس های مورد نیاز تاکسی رانان بر مشکلات این حوزه افزوده است.

خبرنگار نوای آبیدر برای پیگیری این مهم نیز تماس هایی را با مسئولان سازمان تاکسی رانی برقرار کرد که متأسفانه موفق به دریافت پاسخ در این خصوص نشدیم و ما نیز همچون شهروندان و تاکسی رانان سنندجی منتظر تصمیم گیری شورای اسلامی شهر برای ساماندهی امور خواهیم بود.