مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۶۳ دستگاه استخراج رمز ارز در استان کشف و از هدررفت حدود سه مگاوات برق ممانعت شده است.

به گزارش نوای آبیدر، هیوا لهونیان روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استفاده غیرمجاز از ماینرها باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

وی افزود: کشف این دستگاه‌ها با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی صورت می گیرد و از استفاده کنندگان ماینرهای کشف شده، به میزان استفاده غیرمجاز از انرژی و براساس نرخ تعرفه آزاد صادراتی، حق تعدیلی دریافت می شود.

لهونیان خاطرنشان کرد: جریمه و قطعی برق نیز برای صاحبان دستگاه های استخراج رمز ارز اعمال می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق کردستان اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۹۶۳ دستگاه استخراج رمز ارز در استان کشف و از هدررفت حدود سه مگاوات برق ممانعت شده است.

لهونیان افزود: شرکت برق مجوزی برای استفاده از ماینر در سطح استان صادر نکرده است و این ممنوعیت تا ۱۵ شهریور و پایان پیک مصرف ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: عملیات کشف و ضبط دستگاه های استخراج رمز ارز توسط ۱۱ اکیپ در قالب ۲۵ نفر و در ۸۰ محله و منطقه شهرستان‌های مختلف استان انجام شده است.

وی افزود: مردم می‌توانند با مشاهده هر گونه دستگاه ماینر مراتب را به شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰، پلیس ۱۱۰ یا شماره ۱۲۱ واحد عملیات و اتفاقات برق اطلاع دهند.