معاون اداره حفاظت محیط زیست سنندج از کشف و جمع آوری بیش از ۱۰ هزار متر تور ماهیگیری در سد آزاد این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، طالب وکیلی اظهار کرد: گشت و کنترل مستمر مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج منجر به کشف و جمع آوری ۱۰ هزار متر تور ماهیگیری رها شده در پشت سد آزاد این شهرستان شد.

معاون اداره حفاظت محیط زیست سنندج افزود: محیط بانان این شهرستان در جریان گشت و کنترل منابع آبی حوزه استحفاظی موفق به کشف و جمع آوری حدود ۱۲رشته تور صید ماهی به طول ۱۰هزار متر شدند.

وکیلی اظهار داشت: در سد آزاد علاوه بر این تورها، ۳ قایق بادی با ۵ عدد پارو که توسط صیادان غیر مجاز استتار شده بود نیز توسط مأموران کشف و ضمیمه پرونده حقوقی شد.

وی یادآور شد: یگان حفاظت محیط زیست به طور مستمر پایش و کنترل مناطق و منابع آبی را در دستور کار دارد و طبق مواد قانونی با افرادی که به صورت انتفاعی و بدون مجوز اقدام به صید غیر مجاز آبزیان مختلف و تلف شدن آنان می کنند، برخورد خواهد کرد.

وکیلی افزود: شهرستان سنندج با داشتن سدهای وحدت، آزاد و ژاوه و رودخانه ها و منابع آبی از زیستگاه های مناسب برای آبزیان و پرندگان آبزی و کنار آبزی به شمار می آید و به طور مستمر توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان مورد پایش و گشت و کنترل قرار می گیرد.

انتهای پیام/