رئیس اتحادیه رستوران داران، تالارهای پذیرایی و اماکن عرضه غذای سنندج گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از شش هزار شاغل در واحدهای صنفی این اتحادیه بیکار شده‌اند.

به گزارش نوای آبیدر،منصور خوش‌ابرو  اظهار کرد: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا شاهد صدمات مالی بسیاری به صنف‌های رستوران، ساندویچی، فست‌فود، جگری، کبابی، طباخی، قهوه‌خانه، چایخانه و سفره‌خانه های سنتی در سنندج بوده‌ایم.

وی افزود: این واحدهای صنفی بیش از چهار ماه تعطیل بوده و بسیاری از مشاغل در این واحدها از بین رفته است و متأسفانه تاکنون کمک مالی نیز به این صنوف نشده است.

رئیس اتحادیه رستوران داران، تالارهای پذیرایی و اماکن عرضه غذای سنندج خاطرنشان کرد: هم اکنون صنوف زیر مجموعه این اتحادیه با ۵۰ درصد ظرفیت مشغول به فعالیت بوده و متأسفانه طی این مدت بیش از شش هزار نفر در این عرصه بیکار شده‌اند.

خوش ابرو اظهار داشت: با وجود پیگیری‌های متعدد تاکنون پنج درصد صنوف آسیب دیده موفق با دریافت تسهیلات دوران کرونایی شده‌اند و دریافت حق بیمه بیکاری نیز برای افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند به دلیل ناهماهنگی دستگاه‌های متولی امر با کندی مواجه است.