نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در طول ۱۳ ماه حضور در استان با افراد زیادی دیدار کرده و به شهرها و روستاهای مختلف استان سفر کرده ام و در این سفرها و دیدارها به این نتیجه رسیده ام که کردستانی‌ها انسان‌های با صفا، با محبت و دوستدار نظام و اهل‌بیت(ع) هستند.

 

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز یکشنبه در یادواره شهدای روستای باینچوب سنندج اظهار کرد: هیچ نگاه تبعیض‌آمیز و تفرقه‌انگیزی را به مردم شیعه و سنی استان کردستان در وجود خودمان نمی‌بینیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی اظهار داشت: از همه کسانی که زمینه برگزاری چنین مراسم معنوی در این روستای تاریخی، با صفا و بامعنویت را فراهم کرده و بنده را در این سفر همراهی کردند، تشکر می‌کنم.

وی خطاب به مردم روستای باینچوب گفت: قدر این صفا، معنویت، آرامش، دلبستگی و تعهد خودتان را در این مرکز مقدس زیارتگاهی بدانید چرا که این وحدت و محبت کنونی مثال‌زدنی و قابل تقدیر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه بنده قدردان محبت‌های مردمان این روستا هستم، تصریح کرد: اعتلای مقام شهید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و عرض سلام، ادب و ارادت و آشنایی با مشکلات مردم هدف از حضور بنده در این روستا است.

وی افزود: هیچ نگاه تبعیض‌آمیز و تفرقه‌انگیزی به مردم شیعه و سنی استان کردستان در وجود خودمان نمی‌بینیم وگرنه اکنون در این روستا حضور نداشتیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی افزود: در طول ۱۳ ماه حضور در استان با افراد زیادی دیدار کرده و به شهرها و روستاهای مختلف استان سفر کرده ام و در این سفرها و دیدارها به این نتیجه رسیده ام که کردستانی‌ها انسان‌های با صفا، با محبت و دوستدار نظام و اهل‌بیت(ع) هستند.

وی با بیان اینکه صدای تفرقه، دوگانگی و تبعیض در رویکرد نظام، کشور و نگاه و زبان ما نیست تاکید کرد: باید مراقب وحدت و انسجام کنونی در کردستان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در بخش پایانی سخنان خود به یادآوری فلسفه قیام حضرت اباعبدالله(ع) پرداخت و یادآور شد: امام حسین(ع) برای نجات جامعه بشریت از جهالت، نادانی، گمراهی، ظلم و سرگردانی قیام کرده و باید این راه ادامه داشته باشد.