سرلشکر حسین سلامی با بیان اینکه کردستان، قبرستان سیاست های دشمنان ما است گفت: مردم این دیار ثمره شهادت پیشمرگان مسلمان کُرد و استواری و صلابت این سرزمین هستند.

به گزارش نوای آبیدر، سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در مراسم یادواره شهدا که با محوریت سرداران شهید حاج مسعود غمیان و حاج شکیبا سلیمی در سالن آزادی سنندج برگزار شد اظهار داشت: ما امروز اینجا گرد هم جمع شده ایم تا از حماسه آفرینی ها و رشادت ها و جانبازی های دو شهید ارزنده و والا مقام سرزمین کردستان تجلیل کنیم، آنها را که بزرگند و با بزرگداشت شهادتشان در ضمیر و ذهنمان و در اعماق قلبمان جاودانه کنیم.

وی افزود: ما برای مردمان کردستان ارزش فوق العاده ای قائل هستیم، مردمان سلحشور، مومن و باوقار و صاحب فرهنگ بزرگ در این سرزمین که فراز های سختی را پر شکوه در نوردیده اند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: مردمان کردستان در مقابل دشمنان سینه سپر کردند و تاریخ شگفت انگیز ی از شهادت ۵۴۰۰ جوان برومند ساخته اند.

سر لشکر سلامی گفت: سرزمین دل انگیز کردستان چشمه سار جوشان خون های پاک مردمان این دیار است و شهادت نشانه آگاهی مخلصانه و نشان دهنده ایمان آگاهانه مردم و فداکاری یک ملت و یک جامعه و یک قوم است که حاضرند از جان و مال و فرزندان خود بگذرند.

مردم کردستان را با بلندای شخصیت و قامت بلند فرهنگشان می شناسیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: ما مردم کردستان را به بلندای شخصیت و قامت بلند فرهنگشان می شناسیم، مردمانی که هرگز به دشمنان وطن و اسلام لبخندی نمی‌زنند و اجازه قدم گذاشتن هیچ بیگانه ای را بر وطنشان نمیدهند زیرا این مردم با غیرت با سرافزاری و پاسداری از شکوه استقلال و با روح جوانمردی و با شجاعت و دلاوری در میدان های سخت، مردان و زنان آزمون های بزرگ که هیچ بیگانه ای نتوانست قامت آنها را خمیده کنند لذا مردمان این سرزمین برای ما مقدس اند و شهیدانش جاودانه است.

وی گفت: شهدا به ظاهر عمر خود را کوتاه میکنند اما همیشه یادشان در دل ها جاودانه است.

 

نقشه دشمنان برای ملت ما و امت اسلام از بین بردن عزت آنها است

وی گفت: نقشه دشمنان برای ملت ما و امت اسلام از بین بردن عزت آنها است اگر به صحنه تاریخ غنی در کشورهای اسلامی بنگریم نقشه سیاسی آمریکا و انگلیس و متحدان آنها که در پناهگاه سیاسی دشمنان جوامع اسلامی زندگی میکنند و به اراده دشمنان حرکت میکنند نظری بیندازید صحنه ای را می‌بینید که دشمنان چه خواب های شومی برای کشورهای مسلمان دیده اند تا پاره های تن اسلام را بگیرند و ملت مسلمان را تجزیه کنند .

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: دشمنان در هر سرزمینی قدم گذاشتند آن را به ویرانه تبدیل کردند و مردمان را آواره و نوامیس را در بیابانها رها کردند و فرزندان کوچک را در بغل مادر هایشان کشتند و این کار را با مردم فلسطین ظرف بیش از هفت دهه انجام دادند و با غرش موشک ها و بمب ها بر سر ملت فلسطین آوار می ریزند اما فلسطین یک حقیقت زنده است که با عملیات قدس خود در دوازده روز ضربات مهلکی بر رژیم صهیونیستی زد.

وی افزود: از بین بردن نعمت زندگی برای مردم چیزی جز ارمغان دشمنان بلاد اسلامی نیست.

 

شراره های آتش از سوی غرب و غربگراها بر سر ملت مسلمان می‌بارد

 

سر لشکر سلامی گفت: اگر همه سرزمینهای اسلامی را بنگرید می بینید که شراره های آتش از سوی غرب و غربگراها بر سر ملت مسلمان می‌بارد .

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کردستان قبرستان سیاست های دشمنان ما است گفت: مردم کردستان دشمن و دوست خود را خوب می‌شناسند چرا که میدانند که هیچ مسلمان ایرانی نباید آرزوی بیگانگان باشد.

وی عنوان داشت: مردم کردستان ثمره شهادت پیشمرگان مسلمان کُرد و استواری و صلابت این سرزمین هستند آنها ثمره نجابت و شکیبایی و دانایی هستند.

سرلشکر سلامی گفت: همه میدانند که دشمنان می‌خواهند از هر فرصتی استفاده کنند که مردم را به خیابانها بکشند و محیط زندگی را تا امن کنند اما مردم خوزستان بسیار فهیم و دقیق عمل کردند و به سرعت ستون خود را از عناصر متصل به دشمن جدا کردند و آن امنیت و شادابی را بازیافتند.

وی گفت: مردمان ما صبور هستند و این کلید موفقیت است و همانگونه که از کلام رهبر انقلاب دیدیم عزم نظام برای حل مسائل جدی است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چندی بعد دولت جدید و با اراده و با نفسی جدید مستقر می‌شود و ما همه کمک میکنیم که بر مشکلات غلبه کنیم و مطمئنیم که به برکت خون شهیدان این راه ادامه خواهد داشت و فرزندان این ملت لباس جهاد را از تن در نمی‌آورند تا بتوانند مشکلات را حل کنند.

وی در پایان کفت: امیدوارم پرچمی که شهدای ما در قله قله جایگاه رفیع برافراشته اند برای همیشه در اهتزاز باقی بماند.

شهدای ما نسل اول انقلاب بودند که در رکاب امام خمینی(ره) برای امنیت پایدار جنگیدند

در ادامه سردار سید صادق حسینی ضمن خیر مقدم و تبریک جشن غدیر غم اظهار داشت: مجلس به نام و یاد شهیدانی است که برای امنیت پایدار مردم تلاش کردند.

وی گفت: خیلی از شهدای ما نسل اول انقلاب بودند که در رکاب امام خمینی(ره) برای امنیت پایدار جنگیدند.