دبیر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج گفت: کتابخانه جامع مدیریت شهری شهرداری در زمینی به مساحت 120 مترمربع در ساختمان شورا با هفت هزار جلد کتاب در دو حوزه تخصصی و عمومی پذیرای شهروندان سنندجی است.

به گزارش نوای آبیدر،جواد مصطفی گفت: با حمایت‌های بی دریغ شهردار، ریاست و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی و اهتمام رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، کتابخانه جامع مدیریت شهری در ساختمان شورای شهر فعال و پذیرای شهروندان است.

دبیر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: کتاب بهترین دوست انسان و سر منشأ دانایی جوامع و انتقال دهنده دانش فرهنگ ها و علوم در گذر زمان است.

مصطفی اظهار داشت: ارائه خدمات به عموم شهروندان و تغذیه علمی علاقمندان، محققان و پژوهشگران بویژه کارکنان شهرداری در حوزه ها و ماموریت‌های تخصصی و تقویت و گسترش زیرساخت‌های علمی و آموزشی در راستای تامین منابع حوزه شهر خلاق موسیقی از اهداف راه اندازی این کتابخانه است.

وی بیان کرد: ایجاد ارتباط و همگرایی با تشکل‌های فرهنگی و مردم نهاد و فعالین و کنشگران اجتماعی و سمنهای تخصصی در راستای کمک به ارتقاء شاخصه های فرهنگی و رفع معضلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و ارائه خدمات به شهروندان علاقمند به مطالعه و ترویج کتابخوانی از طریق ارائه خدمات رایگان از دیگر اهداف راه اندازی این کتابخانه است.

مصطفی همچنین به ایجاد ارتباط با مولفان بومی و صاحبان آثار مکتوب علمی، ادبی و پایان نامه های مرتبط با شهر سنندج با هدف حمایت‌های مادی و معنوی از آثار آنان در قالب خرید و حمایت از انتشار با همکاری شورای کتاب اشاره کرد.

مصطفی خاطرنشان کرد: این کتابخانه دارای حدود هفت هزار جلد انواع کتب و منابع علمی در دو بخش تخصصی و عمومی؛ در زمینی به مساحت ۱۲۰ مترمربع در ساختمان شورای اسلامی شهر سنندج فعال و پذیرای شهروندان است.

وی افزود: بخش تخصصی این کتابخانه مشتمل بر موضوعاتی چون عمران، راه و ساختمان، معماری و شهرسازی، کمیسیون‌های تخصصی شهرداری، برنامه ریزی شهری، فضای سبز، مالی، حقوقی و املاک، انتشارات سازمان شهرداری‌ها و کتب مرجع و در بخش عمومی هم شامل کلیات و تاریخ و ادبیات و هنر و کتب محلی و آثار نویسندگان بومی به زبان کردی در حوزه های گوناگون است.

دبیر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت تجهیز و تامین امکانات شامل میز و صندلی و سیستم کامپیوتر هزینه شده است و تا پایان سال جاری جهت به روز نمودن و خرید منابع جدید نیز ۵۰۰ میلیون ریال دیگر هزینه خواهد شد.

وی تاکید کرد: ثبت و جمع آوری کتب با استفاده از نرم افزار کتابخانه ای «نمایه» و سیستماتیک نمودن فرایند ثبت، سرچ کتب و رزرو و امانت، همکاری با مراکز علمی و کتابخانه های دانشگاهی و دانشجویان، ایجاد و گسترش بخش کودکان در رده های مختلف سنی، برگزاری نشست‌ها و نقدهای ادبی و برگزاری فعالیت‌های جنبی و مسابقات کتابخوانی از جمله کارهای در دست اقدام این مجموعه خواهد بود.

جواد مصطفی گفت: شهروندان می توانند هر روز بجز ایام تعطیل از ساعت هشت صبح لغایت ۱۴ بعد از ظهر با در دست داشتن کارت ملی از منابع این کتابخانه بهره مند شوند.

انتهای پیام/