مدیرکل ثبت احوال استان کردستان از کاهش ۹درصدی تعداد ازدواج ها و کاهش ۴.۲ درصدی موالید در استان از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه خبرداد.

به گزارش نوای آبیدر، حسن صومی اظهار کرد: در ۹ماهه سال جاری تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۴ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۲درصد کاهش داشته است.
وی افزود: تعداد ولادت ثبت شده در مهلت قانونی ۱۵روز پس از واقعه ولادت، برابر ۱۷ هزار و ۳۸۲ واقعه بوده است یعنی ۵.۹۹ درصد از ولادت ها در مهلت قانونی به ثبت رسیده است و به طور متوسط در هر شبانه روز در استان ۶۳ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.
مدیر کل ثبت احوال کردستان، بیان کرد: تعداد ولادت ثبت شده پسران ۹ هزار و ۱۳۳ و دختران ۸ هزار و ۳۷۱ واقعه بوده است.
صومی با اشاره به اینکه میانگین سن مادران در ولادت های ثبت شده ۱۵ تا ۳۰ سال است، ذکر کرد: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۲۹-۲۵ سال با ۵.۲۸ درصد است.
وی عنوان کرد: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت برابر ۱.۱۰۹ است، در مقابل هر ۱۰۰ واقعه دختر حدود ۱۰۹ واقعه پسر به ثبت رسیده است.
مدیر کل ثبت احوال کردستان، به فراوانی ۵ نام اول پسران به ترتیب اشاره و خاطرنشان کرد: محمد با تعداد ۴۹۵، آیهان ۲۹۸، آراد۲۲۴، هیراد ۱۶۲ و آرسام ۱۳۴ به ثبت رسیده است.
صومی همچنین فراوانی ۵ نام اول دختران را به ترتیب آنیا با تعداد۳۴۷، سدنا ۱۷۱، باران ۱۱۷، نیلا ۱۱۶ و سوژین ۱۱۵ عنوان کرد.
وی ذکر کرد: در ۹ماهه امسال تعداد ۱۰ هزار و ۳۸ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۱ درصد کاهش را نشان می دهد.
صومی یادآور شد: میانگین سن ازدواج های ثبت شده بار اول مردان ۲۷ تا ۶۰ سال و میانگین سن ازدواج بار اول زنان ۲۳ تا ۴۸ سال است.
انتهای پیام/