رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: مراسم تشییع پیکر بانوی شهیده فاطمه اسدی در سنندج برگزار شده و پیکر این شهیده والامقام در جوار مرقد امام‌زاده هاجره‌خاتون، خواهر امام رضا(ع) تدفین خواهد شد.

به گزارش نوای آبیدر،‌حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات اظهار داشت: در راستای تکریم و منزلت بانوی شهیده «فاطمه اسدی» برنامه‌های متنوعی در سطح استان کردستان برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پیکر این شهیده مظلوم بعد از ۳۷ سال تفحص شده و اولین زن شهدای تفحص است، در نوع خود حادثه‌ای منحصر به فرد بوده و به منظور تبیین ابعاد مظلومیت شهدای خونرنگ کردستان به ویژه این شهیده مظلوم و رسوایی عاملان این جنایت و حامیان منطقه‌ای آن برنامه‌های گسترده‌ای پیش‌بینی شده که از جمله آنها مراسم استقبال از پیکر این شهیده در ورودی شهر سنندج در روز دوشنبه و مراسم وداع با ایشان طی دو روز مراسم در مسجد جامع سنندج ویژه بانوان در عصر روز دوشنبه و مراسم ویژه برادران دوشنبه شب در مهدیه بزرگ سنندج برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سادات در ادامه گفت: همچنین پیکر مطهراین شهیده بزرگوار با حضور با شکوه مردم و همزمان با سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س)صبح روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح از میدان آزادی سنندج به سمت امامزاده هاجره خاتون جهت تدفین، تشییع خواهد شد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: برنامه‌های متنوع دیگری از جمله برگزاری نشست‌های حقوقی پیرامون پیگیری مجازات عاملان این جنایت شنیع و همچنین برگزاری برنامه‌های شب‌شعر و خاطره در هفته جاری برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: در مراسم تشییع که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود زینب سلیمانی فرزند شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی همراه با دیگر چهره‌های استانی و کشوری سخنرانی خواهند کرد.

سادات در پایان از آحاد مردم ولایتمدار و قدرشناس استان کردستان دعوت کرد تا در این مراسم باشکوه شرکت گسترده‌ای داشته باشند.